Spárovky na zahradě- drevo-spektrum.cz

Pohodová práce se dřevem: Spárovka pro domácího kutila

Dřevo představuje ryze přírodní materiál, který si najde své místo v jakékoli domácnosti. Mnohdy je patrné i v různých veřejných prostorách. Dřevo působí na první pohled naprosto perfektně a stejně skvělá je i jeho dlouholetá výdrž. Pokud se ostatně podíváme na mnohé stavby minulosti, jejich základem je právě tento materiál. Mnohdy se ale i se dřevem nemohou jak profesionální truhláři, tak i hobby řemeslníci domluvit. Zejména při práci s masivem mohou nastat díky nerovnosti dřeva velké komplikaci. My v následujících řádcích poradíme jak se těmto problémům vyhnout. Řešení představují spárovky, jež si podrobně představíme.

Spárovky eliminují nepřesnosti

Zejména při práci s velkými kusy masivního dřeva při výrobě stolů anebo pracovních desek, schodišť a jiných druhů nábytku jsou vyžadovány opravdu kvalitní kusy dřeva. V opačném případě se setkáme s nerovnostmi, jež budou ve finální fázi degradovat celý výsledek v podobě konkrétního nábytku. Spárovky jsou natolik přesné, že umí dokonale vyladit veškeré nerovnosti a výsledný efekt je díky tomu naprosto fenomenální.

Spárovky na terase- drevo-spektrum.cz

Co jsou spárovky?

Spárovky představují materiál, který je sestaven z lamel masivního dřeva. Ty jsou slepeny speciálním lepidlem disperzního nebo polyuretanového charakteru. Obecně je možné spárovky rozdělit do dvou základních kategorií. Jedná se o takzvané průběžné spárovky a ty nastavované, které jsou mnohdy označeny jako cinkované. Oba dva typy si pro jistotu přiblížíme.

Průběžné spárovky

Tento typ spárovek je charakteristický využitím dlouhých lamel, a to kompletně po celé délce konkrétní spárovky. Jedná se tudíž v podstatě o jakýsi jednolitý kus.

Cinkované spárovky

U těchto spárovek se setkáme s mnohem kratšími lamelami, jež jsou postupně napojované. I tak se ale vyznačují tyto spárovky vysokou kvalitou.

Spárovky- drevo-spektrum.cz

Maximálně rozmanité použití spárovek

Spárovky představují dřevěný polotovar, který si své místo najde prakticky kdekoli. Vynikající jsou zejména pro realizaci stolů a pracovních desek. Stoly si vyžadují hodně dlouhý materiál a spárovky jej dokážou alternovat a v mnohém masivní dřevo i předčí. Ze spárovek se dokonce vyrábí i kompletně celé kuchyňské linky. Výbornou volbou jsou také pro realizaci schodiště. To musí být naprosto přesné, designově povedené a v neposlední řadě i bezpečné. Potřebujete-li realizovat dřevěné podlahy, spárovky pro vás vykonají skvělou službu. Využít je klidně budete moci i na výrobu skříní, postelí a nejrůznějšího jiného nábytku. Spárovky lze sehnat v mnoha nejrůznějších délkách, a to dle potřeby. Podívat se můžete například na www.drevo-spektrum.cz.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *