Jak vybrat vysavač

Vysavač je nedílnou součástí každé domácnosti a v momentu, kdy vám vypoví službu, je zle. Rozhodně se ale nejedná o žádnou neřešitelnou situaci. Stačí totiž zvolit nějaký nový. Na trhu je vysavačů spousta. Podívejme se tedy podrobněji na to, jak vybrat dobrý vysavač. Aspektů volby najdeme mnoho. Podrobně si je projdeme a poradíme vám, co byste měli brát v potaz, chcete-li opravdu kvalitní a spolehlivý stroj.

Jak vybrat kvalitní vysavač z hlediska typu

V první řadě byste se měli soustředit na konkrétní typ vysavače. Spousta lidí se snaží vybírat robotické vysavače, které nabízejí na první pohled práci bez jakékoli zbytečné námahy. Ve skutečnosti tomu tak ale úplně není, protože se nedostanou na všechna místa. Klasiku představují standardní vysavače. Dobrou volbou mohou být ale i vysavače tyčové, které jsou vybaveny akumulátorem, takže za sebou nemusíte tahat šňůru, která se u standardních typů mnohdy krčí a motá tam, kde to není zapotřebí. Jinak jsou k dispozici i malé ruční vysavače optimální třeba do auta anebo jen na vysávání pohovky.

Sáčkový či bezsáčkový vysavač?

Rozmyslet byste si měli také to, jestli chcete šáčkový vysavač anebo model disponující vnitřní nádobou. Sáčky je třeba totiž pravidelně vysypávat a v případě těch papírových i měnit. Špinit se od prachu každému nechce a každý nový sáček něco stojí, takže se prodraží i provoz samotného vysavače. U modelů s nádobou stačí pouze její obsah vysypat do koše a můžete pracovat dál. O jemné nečistoty se postará filtr uvnitř přístroje. Rozmyslete si také, jestli chcete vysavač na suché sání anebo na mokré.

Další aspekty výběru vysavače

Velmi důležitý je například výkon vysavače, který by se měl pohybovat na 1/5 až 1/3 příkonu, který je běžně udáván na balení vysavače. Velmi důležitá je i hlučnost udávaná v dB. Počítat byste měli s tím, že s vyšším výkonem stroje se bude zvyšovat i celkový hluk, který bude vydávat. Zapomenout nelze ani na délku přívodového kabelu. U větších interiérů je zapotřebí alespoň 10 metrů. Obecně nabízí modely délku od 6 do 15 metrů.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *