Krbová kamna– hede-kamna.cz

Jak se správně starat o krbová kamna

Vytápění za pomocí krbových kamen je doslova luxusní a každý, kdo je doma má, potvrdí, že se vydávají přírodní velmi příjemné teplo. Standardní plynové topení sice také bez problémů interiér vytopí, nicméně teplo z něj jdoucí není tak příjemné a nedokáže vytvořit natolik dokonalou romantiku, jako je tomu u kamen. Ve hře je pochopitelně i ekonomický aspekt vytápění za pomocí krbových kamen. Dřevo je levné a dokážete ušetřit poměrně hodně peněz. Pravda je ovšem taková, že o krbová kamna je zapotřebí se pravidelně starat. My se v následujícím textu soustředíme na krbová kamna a konkrétně právě na úkony, které je zapotřebí v pravidelných intervalech vykonávat, aby vám kamna fungovala dlouhou dobu bez jakýchkoli potíží.

Designová krbová kamna– hede-kamna.cz

Pravidelné revize komína

V první řadě je třeba upozornit na pravidelné revidování komína a spalinových cest. Díky němu bude průchod spalin mnohem jednodušší. Zanesený komín může znamenat i riziko spojené se vznícením uchycených sazí. Domácnosti mají zákonem stanovenou povinnost jednou ročně provádět revizi spalinových cest. Její cena se pohybuje okolo 300 korun a odborná firma vám nejen pročistí za pomocí kominické štětky komín, ale vystaví i certifikát o průchodnosti komína. Díky němu se pak v případě nehody spojené s kamny můžete při škodní události obrátit na pojišťovnu. Bez onoho potvrzení nemáte nárok na žádnou finanční kompenzaci. V případě každodenního topení tuhými palivy není od věci protáhnout komín i svépomocí. Nejedná se o nijak náročný úkon.

Čištění interiéru kamen není nutné

Jestliže se vám zdá, že uvnitř jsou krbová kamna hodně černá, určitě to nevadí. Jen velmi výjimečně se může uvnitř kamen vytvořit velký a neprostupný nános sazí. I proto se do čištění vnitřních částí kamen nepouštějte. Pouze nesmíte zapomínat na pravidelné vynášení popela z kamen. Ten se tvoří po každém zatopení a může se ho nashromáždit přespříliš.

Integrovaná krbová kamna- hede-kamna.cz

Péče o sklo

Velmi důležitá je péče o sklo krbových kamen. To by se mělo čistit také v pravidelných intervalech. Nejedná se sice o nijak funkční záležitost, nicméně když je sklo zaneseno sazemi a jinými nečistotami, není vidět ani plamen a prostup tepla je také mnohem nižší, než by tomu bylo v případě čistého skla. Na vyčištění by vám měl stačit obyčejný hadřík a trocha vody. Pokud budete mít nějaký ten čisticí prostředek typu Cifu a podobně, půjde vám práce lépe od ruky. I tak se ale připravte na to, že vás saze zašpiní.

Důležitý je nákup kvalitních kamen

Pokud ještě doma krbová kamna nemáte, určitě se vyplatí podívat se po některých kvalitních modelech. Na trhu se jich nachází spousta, a to jak s výměníkem, tak i bez něj. Poměrně pestrou nabídku krbových kamen najdete na www.hede-kamna.cz. Pokud máte jasno v tom, jak velký prostor potřebujete vytápět, určitě zde najdete konkrétní typ, který se vám bude hodit.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *