KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Podle čeho vybrat luxusní i levné povlečení pro děti

Výběr dětského povlečení je mnohdy poměrně náročný. Najít kompromis mezi názorem dítěte a vaším vkusem může být velmi zdlouhavé. Vy jste ovšem rodiče, a tak byste měli mít v každém případě poslední slovo. Podle kterých aspektů je tedy dobré povlečení pro vaše nejmenší volit. Existuje celá řada faktorů, které mohou nákup ložního povlečení poměrně výrazně ovlivnit. Rada na úvod- děti na nákup s sebou rozhodně neberte!

Vzhled povlečení na prvním místě

Když jdete vybírat levné či luxusní povlečenípro své dítě, bude vás především zajímat vzhled konkrétního povlečení. Ten je nutné přizpůsobit věku dítěte.  Pro nejmenší děti jsou ideální hlavně ryze dětské motivy s kreslenými postavičkami. Krteček anebo včelka Mája či jiní známí dětští hrdinové jistě potěší. U starších dětí již spíše rozhodují jejich teenagerovští vzorové. Výjimečná nejsou i povlečení, na nichž jsou fotky oblíbených zpěváků anebo kapel. Některé nedospělé pubertální dívky si vybírají třeba skupinu metrosexuálech mladíků One Direction a podobně. Děti v dospělém věku již spíše volí klasické barevné motivy doplňující vhodně celkový design interiéru jejich pokoje. Výbornou volbou při výběru povlečení je třeba eshop povlečení Matějovský, kde si jistě vyberete.

Typy povlečení dle druhu

Druhově je možné rozlišit hned několik typů povlečení. Nejvíce využívané je především bavlněné povlečení. To se ale musí žehlit a mnohdy vypadá ne příliš moderně. Často se nakupuje spíše krepové povlečení, jež se vyznačuje vyšší elasticitou a také tím, že jej pouze vytáhnete z pračky, usušíte a dáte na peřinu. Do dětského pokoje ještě může padnout i flanelové povlečení. Jinak jsou k dispozici ještě povlečení saténové, bambusové či francouzské povlečení. Tato povlečení jsou ale vhodnější spíše do ložnice.

Další aspekty při výběru povlečení

Poměrně důležité je i zapínání povlečení. Některé levné povlečení je řešeno třeba patentními knoflíky. Těch již ale spíše ubývá a vše je řešeno klasickými bílými knoflíky a děrováním v protichůdné straně. Jestliže chcete mít povlečení, které se uzavírá nejpohodlněji, pak volte zipové zapínání. Důležitá je samozřejmě i velikost, která musí být uzpůsobena nejen velikosti dítěte, ale i velikosti postele. Zábrana na postel sice zamezí pádu peřiny na zem, ale i tak je nutné nakupovat přiměřené velikosti peřin a povlečení.
Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

2 komentáře

  1. JohankaDl Odpovědět

    Nesouhlasila bych s tím, že vzhled je na prvním místě. Když dítě bude mít nádherný povlečení, který ho bude všude kousat, tak pod ním prostě spát nebude.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *