Možnosti obložení stěn ve sprchovém koutu

Moderní možnosti obložení stěn ve sprchovém koutě nabízejí celou řadu variant. Pokud člověk chce, může si designově promyslet celou kompozici sprchového koutu a řešit jeho interiér tak, aby se mu dlouhodobě sprchový kout líbil a sprchoval se v něm s radostí. Z pohledu druhů dlaždic si určitě můžete najít hned několika variací. Shrňme si tedy nejpoužívanější možnosti obložení.

Čtvercové dlaždice minulostí

V době minulé se hojně používaly dlaždice čtvercového tvaru. Ty působily stejnoměrně a jednalo se o rychlé a univerzální řešení. Koupelny z takovýchto dlaždic byly obložené velmi rychle. Rozhodně se nebylo nutné pozastavovat nad barvou jednotlivých kusů dlažby. Všechny dlaždice totiž byly většinou stejné. Barev také na výběr nebylo příliš mnoho, a tak se stalo, že když jste přišli na návštěvu, tak koupelna, kam jste si šli umýt ruce, byla stejná jako u vás.

Dnes vybíráme tvary dle libosti

Současné možnosti dlažby jsou vynikající. Není problém vybrat si přesně takové dlaždice, které do koupelny padnou jako ulité. Často se nakupují dlaždice tvaru obdélníku mající velký formát. Dlažba a obložení tohoto charakteru jsou ideální na pokládku. Velkoformátová dlažba se vyrábí v celé řadě forem a také v barevných provedeních. Skvělé vypadají například žíhané dlaždice anebo nějaké vzory tradičního typu. Vybrat můžete v barvě klidně i obklad pod dvířka.

Mozaika oživí kteroukoli koupelnu

Hezkým zpestřením celkového vzhledu sprchového koutu je určitě mozaika. Ta se většinou klade buď po celé stěně sprchového koutu, anebo pouze v páscích. Momentální představuje mozaika obklad, který je také maximálně flexibilní. Rozhodně není špatné kombinovat mozaiku s dalšími typy dlažby. Vhodně zvolený kontrast dokáže doslova a do písmene divy. Mozaika se dá vybrat přímo po jednotlivých kusech. Nádherná je i skleněná mozaika.
Zdroj náhledového obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána 

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.