Podle čeho vybírat vstupní dveře

01_dvere

Pokud vybíráte nové vstupní dveře, musíte mít zejména tyto nároky – odolnost proti vnějším vlivům, bezpečnost proti vniknutí a prostup tepla. Jak tedy vstupní dveřevstupní dveře správně vybrat? Na to se dnes zaměříme.

Materiál dveří

Na trhu jsou obecně tři varianty. Dveře dřevěné, plastové či kovové. Plastové bývají nejlevnější. Často však nejsou tolik trvanlivé a pevné. Jako dobrá střední cesta se může v této situaci jevit výztuž plastových dveří ocelí v nosných částech dveří. Dřevěné dveře mají výhodu přirozenosti. Zvládají také výkyvy teplot. Ocelové dveře jsou pak v pomyslném cenovém středu. Jsou velmi bezpečné, téměř nerozbitné. Dokážou obstáti při požáru.

Dveře

Foto: Pixabay

Úniky tepla

Dalším faktorem je únik tepla. Vyberte vstupní dveře tak, abyste takovému úniku zabránili. Často jsou dveře označovány jako energeticky efektivní. Pokud je toto označení pravdivé, měly by být nezávisle testovány, což by měl dokazovat certifikát. Nejčastěji se takové dveře opatřují rámy, které více přiléhají a jádrem, který izoluje jak hluk tak teplo Pokud mají dveře prosklení, bývá dvoj nebo trojvrstvé. . Úniky tepla způsobují také prahy nebo zárubně. Prahy by měly být vybaveny dorazovými plochami na těsnění dveřního křídla. Zárubně pak musí odpovídat svými rozměry umístěním vchodovým dveřím i tlouště zdi. Proto je důležité při nákupu nových dveří zakoupit i zárubně a práh.

Zabezpečení dveří

Dalším účelem vchodových dveří je ideálně odradit pachatele od vniknutí do domu, nebo mu v tom alespoň zabránit. Pokud vybíráte prosklené dveře, určitě pořiďte ty se skly s bezpečnostní fólií. Další zvyšování zabezpečení dveří představují například hákové zámky nebo bezpečnostní kování. Dobré je také zvolit kulaté nebo hranaté rozety, které jsou vyhotoveny z materiálu, který znemožní odvrtání či jiné znehodnocení. Podívejte se tedy, zda dveře splňují nároky třetí bezpečnostní třídy, která by měla vše výše uvedené zahrnovat.

Náhledové foto: Pixabay

Jan Mikulín - profile photo

Jak bydlet co nejlépe? Vychytávek v domácnosti je spousta. O některé se s vámi podělím.