beverage-1869716_640

Podle čeho vybírat rychlovarnou konvici

Většina z nás si ranní vstávání bez šálku dobré kávy zřejmě ani nedokáže představit. K tomu je samozřejmě zapotřebí rychlovarné konvice, které postupem času nahradily zastaralé konvice varné. Modernizaci nezastavíš a proto dnes konvice umějí nastavit teplotu, udržet teplotu vody po několik hodin nebo disponují elegantním podsvícením. Co by však zásadně mělo ovlivnit váš výběr? Na to jsme se důkladně podívali.

Co musí ovládat ideální rychlovarná konvice

Každá rychlovarná konvice zvládne ohřát vodu a automaticky se vypnout bezprostředně po dosažení bodu varu. Dále se dokáže vypnout i v momentě, kdy dojde k přehřátí či špatnému umístění na základně. Vy se však jako kupující musíte zaměřit i na další faktory. Přemýšleli jste například nad délkou napájecího kabelu? Pokud plánujete umístit konvici ve větší vzdálenosti od zásuvky, hraje to zásadní roli.

Levné plastové konvice sice na trhu stále dominují, nicméně pomalu ustupují kvalitnějším výrobkům z nerezové oceli, kovu nebo skla. Sice si nějakou tu korunu připlatíte, ale na druhou stranu můžete počítat s tím, že vám produkt vydrží podstatně déle.

Zdroj obrázku:  Pixabay.com

Další důležité vlastnosti a první použití

Pokud domácnost sdílíte s vícero členy, určitě oceníte také zvýšený objem konvice až na 1,7 litru s minimálním příkonem 2 000 W. Konvice podsaditého tvaru zas mnohem efektivněji využívá teplo sálající ze dna. Viditelná topná spirála sice rychleji hřeje, ale usazuje se na ní vodní kámen. Kvůli následnému čištění je tedy výhodnější její zabudování přímo do dna nádoby.

Konvici je potřeba před první použitím vyvařit. To znamená, že dvakrát nebo třikrát přivedete vodu k varu a následně ji vylijete do odpadu. Teprve pak si můžete dopřát oblíbenou kávu nebo čaj.

Zdroj náhledového obrázku:  Pixabay.com

Trendy v bydlení se různí. Sleduji je a rád se o své poznatky podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *