architecture-1836070_640

Podle čeho vybírat nemovitost ke koupi

Koupě vlastní nemovitosti je zásadním životním krokem, o kterém sní poměrně velké procento populace, nicméně vzhledem k finanční situaci a nedostupnosti hypoték si jej často nemůže dovolit. Pokud ovšem tyto úvodní problémy překonáte, ani pak ještě nemáte úplně vyhráno. Na co si dát při koupi nemovitosti pozor?

Rozhodujících je hned několik parametrů

Potenciální zákazníci se při hledání vhodné nemovitosti zaměřují především na cenu. Důležitá je však ale také lokalita bydlení, které v budoucnu nemusí vyhovovat vašim nárokům. Proto si před podepsáním smlouvu důkladně rozmyslete, zda-li si na daném místě dokážete představit život. Své rozhodnutí už zpátky nevezmete.

Ani konečná cena samozřejmě nepatří mezi podřadné parametry při výběru nemovitosti. Tu tvoří nejen nemovitost jako taková, ale také úrokové sazby u hypotečních úvěrů. Informujte se tedy u bankovních společností, jaké máte v dané chvíli možnosti. Pokud vám podmínky nevoní, vyplatí se počkat na lepší.

Při koupi staršího domu sice ušetříte peníze, nicméně vzhledem ke zhoršenému technickému stavu pak možná opravami dostanete na částku mnohonásobně vyšší. Proveďte proto detailní prohlídku objektu (nejlépe za přítomnosti odborníka na skryté vady, případě před podepsáním smlouvy nahlédněte do znaleckého posudku druhé strany.

Na vědomí byste měli brát i informace o energetické náročnosti a průměrných provozních nákladech budovy.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Památková zóna může narušit rekonstrukci

Pokud se vámi koupený dům nachází v památkové zóně a jedná se zároveň o památkově chráněný objekt, jeho rekonstrukce podléhá přesným a hlavně nákladným pravidlům. Navíc bez souhlasu příslušných úřadů nesmíte v podstatě nic, s čímž se ne každý člověk dokáže srovnat. I na tento faktor tedy dávejte pozor.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Trendy v bydlení se různí. Sleduji je a rád se o své poznatky podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *