carpet-1853203_640

Podle čeho poznat skutečně kvalitní koberec

Koberce jsou velice oblíbenou pokrývkou podlahy, která lidem dodává pocit útulnosti a tepla. Nicméně i v tomto směru mohou kupující tvrdě narazit. Na trhu se totiž nachází velké množství produktů, ale jen některé za to opravdu stojí. Jak poznat skutečně kvalitní koberce a podle čeho vybírat?

Jiný typ koberce pro každou z místností

Pokud momentálně přemýšlíte nad koupí koberce, v prvé řadě si je potřeba uvědomit, do jak frekventované místnosti jej hodláte položit. Například v ložnici totiž lidé netráví zdaleka tolik času jako v obývacím pokoji nebo na chodbě. Konkrétně pro tyto dvě místnosti se hodí zvolit koberec zátěžový, který je odolnější a vydrží déle v dobré kondici. Klasický bytový koberec prošlapeme za krátkou dobu, nicméně v ložnici bohatě postačí.

Nyní se dostáváme k materiálu, z něhož jsou nejlepší koberce vyrobeny. Většinou se setkáváme s umělým polyamidem, jenž odolává mechanickému potěru a vyniká také mimořádnou pružností. Díky tomu se hodí pro celoplošnou pokládku, tedy vyplnění kompletně celé místnosti. Koberce z polypropylenu sice méně stojí, ale z vlastní zkušenosti vůbec nic nevydrží.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Mnozí lidé preferují materiály přírodní. Ty sice dýchají, jsou příjemné na omak a absorbují vlhkost, na druhou stranu ovšem vyžadují mnohem častější péči. Snad jen kromě nejkvalitnějších vlněných koberců tedy nad jejich čištěním strávíte dlouhé a zbytečné hodiny. Hodí se maximálně jako kusové podložky pod stůl nebo sezení.

Dokonce i na nášlapné vrstvě záleží

Při výběru koberce se musíte zaměřit také na charakter nášlapné vrstvy. Nejjednodušeji se udržuje takzvaná kobercová smyčka, která je vhodná do zátěžových prostor a navíc se po slehnutí velmi rychle vrací do původního tvaru.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Trendy v bydlení se různí. Sleduji je a rád se o své poznatky podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *