Barová židle

Podle čeho vybírat barové židle do kuchyně

Mít mezi kuchyní a jídelnou malý bar je stále vcelku moderní záležitostí. Pokud potřebujete rychle pojíst anebo si jen tak sednout ke kávě, jedná se o zcela optimální záležitost. I proto se vyplatí pořídit si k baru také stylové barové židle, které budou odpovídat celkovému vzhledu vnitřních prostor daného domu. Podle jakých kritérií je tedy zapotřebí takové barové židle vybírat? Možností je velké množství, a tak není problém vybrat takovou, která se vám bude dokonale hodit.

Elegantní dřevěná barová židle

Jestliže máte rádi ryze přírodní materiály, vyplatí se kvalitní dřevěná barová židle. Její výhodou je hlavně zcela přirozený vzhled. Dřevo je možné mořit do spousty krásných odstínů a není problém vybírat i dřeviny podle barvy. Je pouze na každém z nás, co se nám líbí. Moc hezké jsou kupříkladu barové židle z cizokrajných dřevin. Jejich tmavý vzhled dokáže zaujmout hned na první pohled. Bohužel ale musíte počítat s poměrně vysokou cenou, již bude nutné uhradit. Pozor si dejte i na bytelnost některých modelů, které se díky hmotnosti dost složitě přenášejí.

Kov je příliš chladný

I kovové barové židle nejsou žádnou výjimkou. Hlavně v barech a restauracích jich najdeme spousty. Pravda ej ale taková, že působí hodně chladně. Samozřejmě není problém doplnit kov i jinými materiály, jež jsou měkčí a na dotek příjemnější. Typické jsou hlavně některé látky a třeba i dřevo či další materiály.

Moderní sklo či plast

Jestliže chcete vsadit na neotřelé tvary a vzhled, vyplatí se sklo. To je třeba volit ve tvrzené variantě, jež se vyznačuje maximálně kompaktními tvary a vysokou pevností. Díky skleněným barovým židlím získá interiér nový rozměr. Hezky vypadá mimo jiné také plast, který se hojně volí. Jeho design může být ale v mnohých provedeních levný a nevzhledný.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *