obraz na zeď

Podle čeho volit obrazy do obývacího pokoje

Vytvořit si v interiéru tu správnou atmosféru rozhodně stojí za to, jelikož právě doma tráví člověk nejvíce času. Tu pravou atmosféru v každé místnosti dokážou vytvořit zejména umělecká díla. Tohoto faktu si ostatně byli vědomi již naši předkové, kteří si dávali obrazy na zdi v podstatě automaticky. Momentálně si obrazy najdou své místo hlavně v obývacím pokoji, který představuje jakousi ústřední místnost celého interiéru. Měl by také dokonale reprezentovat daný dům anebo byt. Podle čeho j tedy vhodné vybírat obrazy do obývacího pokoje?

Kritéria výběru obrazu do obývacího pokoje

Hlavním aspektem při výběru obrazu do obývacího pokoje je zejména celkový design místnosti. Jestliže je celý interiér zařízený v určitých barvách a liniích, pak je zapotřebí najít takový obraz, který nebude příliš kontrastovat a do interiéru stylově padne. Pokud ale naopak chcete své okolí šokovat, klidně můžete volit obraz, který to dokáže a bude namalovaný hodně křiklavými barvami. Výběr je pochopitelně pouze na vás a vašem vkusu.

Velikost obrazu

Poměrně důležitou roli hraje logicky i celková velikost daného obrazu. Potřebujete-li spíše menší obrázky, které nebudou nijak výrazně dominovat, pak se vyplatí malý formát. Naopak dominantu obývacího pokoje může vytvořit pouze velkoformátový obraz. Volbu rámu byste měli promyslet. Ty silnější se dnes používají pouze u rustikálních interiérů, takže je vhodnější se jim spíše vyvarovat.

Vícedílný obraz? Proč ne?

Chcete-li mít doma opravdu neotřelý formát obrazu, pak se vyplatí vícedílný obraz. Ten dokáže zaujmout hned na první pohled díky svým netradičním větším rozměrům. Motivem takovéhoto obrazu může být cokoli. Vcelku oblíbené jsou zejména fotografie blízkých, nicméně ty nepatří mezi nic moc výrazně dekoračního a v mnohých interiérech působí spíše infantilně a přehnaně citově.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *