nasdum.eu_online_ergo_cz_nahledovy

Znáte rozdíl mezi pojištěním nemovitosti, majetku a domácnosti?

Jestliže jste majitelem domu, bytu nebo rekreační chaty, měli by vám být všechny 3 pojmy dobře známy. Že nejsou? Může to   pro vás znamenat velké riziko. V tomto článku se dozvíte vše podstatné o těchto druzích pojištění a poradíme vám, kde je možné je sjednat rychle a výhodně z pohodlí vašeho domova!

Pojištění domácnosti

Pojištění domácnosti se vztahuje na věci movité, které se nachází u vás doma. Je to veškerá elektronika, nábytek, podlahové krytiny, dále také cennosti, peníze v hotovosti i domácí a drobná zvířata. Kryje škody, které způsobí přírodní živly (například povodeň, silný vítr či nános sněhu, pád stromu atd.) a je vaší jistotou i v případě, pokud dojde k poškození nebo odcizení věcí při vloupání a vandalismu. Chcete vědět, kolik by vaše pojistka stála: spočítejte si pojištění domácnosti online a budete to vědět ve vteřině! Toto pojištění je jistotou, kterou se vyplácí mít!

nasdum.eu_online_ergo_cz_01

Zdroj obrázku: online.ergo.cz

Pojištění nemovitosti

Jak lze vydedukovat z názvu, toto pojištění se vztahuje na věci nemovité – tedy na budovy. Pojistit si můžete byt, dům i chatu, které vlastníte. Pojistka kryje škody, které vzniknou při „řádění“ přírody i lidskou vinou (krádež, vloupání a vandalismus). Dobrá pojistka nemovitosti by měla pokrývat i škody na vybavení zahrady jako je bazén, oplocení apod. Určitě je snadné pojištění nemovitosti získat – vyřídit můžete vše online.

Pojištění majetku

Pojištění majetku se vztahuje na věci movité i nemovité. Z hlediska efektivity se jeví jako nejvýhodnější. Nevěříte? Podívejte se na tyto výhodné sazby pojištění majetku.

Je třeba spolupráce!

Pokud chcete mít jistotu, že vždy dostanete finanční náhradu za poškození vašich věcí, sjednejte si výše zmíněná pojištění. Dobré je vědět, že pojištění domácnosti byste měli cca jednou za 2 roky aktualizovat, platí to v případě, pokud si kupujete nové vybavení. Určitě byste se měli „krýt“ i jinak. Myslete na řádné zabezpečení domu! Praktické rady najdete v tomto článku.

Zdroj náhledového obrázku: online.ergo.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *