Podlahové vytápění

Podlahové topení bez bourání

Máte starší domek, ve kterém je sice perfektně, nicméně v zimě často pociťujete chlad jdoucí od podlahy? Je-li tomu tak, vyplatí se vsadit na podlahové vytápění. Tato technologická vymoženost provází lidstvo již od starověku. Staří Římané velmi dobře věděli, dokud je nejlepší, když vede teplo. Technologicky dokonalý koncept představil ale až Frank Lloyd Wright. Pravda je ale taková, že většina podlahových vytápění vyžaduje bourání a realizaci zcela nové podlahové plochy. Existuje ale i podlahové topení bez bourání…

Nízkoprofilové desky

Na trhu existuje podlahové vytápění, jehož základem jsou úzkoprofilové desky, které se mohou velmi pohodlně klást na stávající podlahu. Skutečně nebudete potřebovat žádné zbytečné bourání, které by to interiéru vneslo pouze prach, špínu a spousty nečistot. Tloušťka desek činí pouhých 15 mm. Jediné, co bude nezbytné, je odstranění stávajících koberců. Ty na podlahové ploše prostě a jednoduše zůstat nemohou. Pokud je oželíte, máte vyhráno.

Příprava a položení potrubí

Nezbytností je odstranění zbytků lepidla tak, aby byl podklad dokonale čistý. Pod vyrovnávací potěr bude ale nezbytné aplikovat penetraci. U dřevěných podlah je zapotřebí samonivelační hmoty. Jedná se o vrstvu, která bude mít cca 5 mm. Spodní vrstva desek pod potrubí nabízí samolepicí plochu, takže budou upevněny na podklad bez jakýchkoli problémů velmi rychle. Do desky se pak umisťuje přímo potrubí, a to v požadované hustotě.

Co následuje po pokládce potrubí?

Krása se skrývá v ryzí jednoduchosti. Toto rčení již bylo několikrát zmíněno a rozhodně na něm něco je. Po položení trubek se aplikuje samonivelační vrstva a pak již můžete klást konkrétní podlahovou krytinu dle vašich potřeb. Možností je samozřejmě velké množství a záleží pouze na vás samotných, jaký povrch bude podlahu zdobit.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *