Nakupujeme vjezdové brány

Brána

Jste u konce se stavbou nového domu, anebo řešíte oplocení toho stávajícího? Pak se budete zcela jistě zamýšlet i nad nákupem vjezdové brány, která je nedílnou součástí vjezdu pro auta. Její nákup je dnes ideální především proto, že existuje spousta různých výrobců, kteří nabízí zajímavý sortiment. Právě proto byste měli volit konkrétní model podle mnohých důležitých parametrů. Zaměřme se na ně tedy mnohem podrobněji a poukažme si na to, co je třeba nutné brát v potaz.

Typ otvírání a první pozici

V první řadě byste si měli rozmyslet, jak bude vypadat automatické otvírání vjezdové brány. Je jasné, že někteří konzervativci si vystačí pouze s klasickými dvěma křídly a obyčejnou klikou. Pravda je ale taková, že v dnešní moderní době je automatický pohon jakousi samozřejmostí. Výbornou volbou je klasické vysouvání do strany. Na posuvnou bránu ale potřebujete spousty místa podél plotu. Ne všude tomu tak je, a proto si lidé pořizují křídlové brány s automatickým otvíráním. Ty jsou také pohodlné a vypadají perfektně. Pozor při jejich volbě je třeba dát ale u bran ve svahu.

Konstrukce brány

Asi nejčastěji je konstrukce klasická kovová s úpravou žárovým zinkem. Brána je bytelné a můžete na ni bez problémů upevnit například dřevěné desky. Záleží pouze na tom, z jakého materiálu ji chcete mít. Hojně se využívá i klasická kovaná ocel, která ve finální fázi není tak těžká, jako je tomu u dřeva. Počítat ale musíte s tím, že plot bud kompletně průhledný. Volba je zkrátka na vás, možností je celá řada.

Motor jako základ funkčnosti

U jakékoli samonosné vjezdové brány je třeba dbát i na kvalitu motoru. Ten by měl být koncipován na určitou hmotnost brány. Podobně jsou na tom i všechny ostatní komponenty, jež k motoru patří. Na mysli máme především hřebeny, pojezdová kola a další záležitosti, bez nichž se funkční brána nemůže obejít.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.