wooden-wall-1846867_640

Podlahové řešení vhodné do kuchyně

Podlaha je základní charakteristické vybavení každé místnosti a proto byste jejímu výběru měli věnovat náležitou pozornost. Když totiž po čase zjistíte, že vám daný typ nevyhovuje, náklady na výměnu dosahují takřka astronomických rozměrů. Jaký typ podlahy se hodí například do kuchyně, kde každý den trávíme poměrně velké množství času? Na to vám odpovíme v následujících řádcích.

Kuchyně je specifickou místností s vysokými nároky na podlahové vlastnosti

Pokud vybíráte podlahovou krytiny do kuchyně, nehledíte pouze na design, ale také funkčnost. Jelikož tam pravidelně předvádíte své kulinářské umění, často se stane, že vám nějaká potravina upadne a udělá na zemi spoušť. Proto je vhodné volit takový podlahový materiál, který se dá snadno omýt a navíc odolá i větším nárazům. Zároveň by měl disponovat protismykovými vlastnostmi, jelikož se v místnosti nachází vybavení, o nějž se při pádu můžete ošklivě zranit.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Typy podlahy, které v kuchyni určitě oceníte

Laminátové podlahy se k umístění do kuchyňských prostor opravdu hodí, protože jsou velmi tvrdé a odolné, takže si poradí i s větším nárazem bez toho, aniž by došlo k poškození povrchu. Některé druhy laminátových podlah jsou doporučovány pro místnosti se zvýšenou vlhkostí a kuchyně mezi ně společně s koupelnou rozhodně patří.

Velkou nevýhodou laminátových podlah je, že na dotek působí opravdu chladně a kontakt s bosou nohou tedy vůbec není příjemný. To se dá ovšem snadno vyřešit nazutím domácích papučí. Dále jsou rizikové také spoje mezi lamelami, kudy po čase může proniknout voda. Ta následně poškodí nosnou desku.

Hitem posledních let jsou takzvané kamenné ekologické podlahy, jejichž jádro tvoří minerály. Jsou zdravotně nezávadné a vysoce odolné vůči vlhkosti, takže k umístění do kuchyně se dokonale hodí. Vynikají tvrdostí, pevností, odolností a tvarovou stálostí. Samozřejmě si za ně ale budete muset připlatit.

Lidé pak někdy volí také keramickou nebo vinylovou podlahu, nicméně tyto dva typy se z několika důvodů příliš nedoporučují.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Trendy v bydlení se různí. Sleduji je a rád se o své poznatky podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *