podlaha v garáži

Podlaha v garáži se dá řešit různě

Garáž je určitě místností, která by ani ve vašem novém bydlení neměla za žádných okolností chybět. Takový bungalov s garáží vypadá náramně. Auto si zaslouží v každém případě nezbytnou péči. Pokud jej v zimě garážujeme, pak určitě vydrží minimálně baterie delší dobu a nebude tak rychle docházet ke korozi některých dílů. Tedy alespoň v případě starších automobilů. Nová auta by už korodovat neměla. Hodně důležitá je v garáži mimo jiné i podlahová krytina. Řešit je možné pokrytí podlahové plochy v garáži mnohými způsoby, které mohou být vhodné. Podívejme se tedy na dva základní.

Betonový potěr nenechejte ladem

Základem podlahové plochy v garáži je logicky betonová vrstva. Mnohdy stačí, když vše vyřeší zedníci jemným betonem. Lité podlahy v garáži určitě nepotřebujete. Jejich řešení by stálo ostatně neskutečně množství finančních prostředků a celkově by se vám určitě nevyplatilo. Beton ale po celkové realizaci stoprocentně nenechávejte ladem. Docházelo by k jeho postupnému drolení. S tím samozřejmě souvisí i tolik nepříjemný prach, jenž se díky neustálému užívání garáže víří.

Ochranný nátěr na beton

Základní možnost řešení podlahové plochy jednoznačně představuje nátěr určený na beton. Ten je relativně nejlevnější možností, jež se vám nabízí. Penetrační nátěr je třeba nanášet na suchou podlahu zbavenou veškerých nečistot. Některé podlahy se často také přímo stříkají konkrétním nátěrem, takže i tato varianta je možná. Nátěr na podlahy vybírejte i podle celkového zatížení podlahové plochy. Některé levné nátěry za moc nestojí.

Dlažba jako jistota

Výbornou volbou do garáže je ryze zátěžová dlažba. Ostatně i samotný obrázek ukazující spíše čištění povrchu garáže poukazuje na její vhodnost. Volit byste měli minimálně dlažbu o tloušťce 8 milimetrů a nikoli tenčí. V takovém případě by mohla jednoduše popraskat, což si samozřejmě nepřejete. Výbornou volbou je třeba dlažba Rako Taurus, nicméně dlažeb tohoto typu existuje celá řada. Z barevného pohledu se jeví skvěle kropenatá dlažba, na které jsou hůře čitelné skvrny. Na čištění podlahy stačí kvalitní mop na podlahu a vše je rychle hotovo.
Zdroj náhledového obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *