Feng shuei

Jak řešit interiér podle feng shui

Termín feng shui se v poslední době stal poměrně oblíbeným a spousta lidí propadla východní filosofii. Ta velí k uspořádání bytu takovým stylem, aby v něm zůstávala energie a vše bylo uspořádáno dle předem stanovených daných pravidel. Jednotlivé místnosti tak mohou fungovat naprosto skvěle a vy jejich služeb využijete v úplném maximu. Podívejme se ted na uspořádání bydlení dle filosofie feng shui.

Obývací pokoj dle feng shui

Obývací pokoj ve stylu feng suei musí být vybaven nábytkem s oblými hranami. Ostré rysy se tomuto stylu vymykají a mohli by narušit vnitřní harmonii. Jestliže nemáte krb s ohništěm, pak byste měli element ohně řešit instalací většími svícemi. Pozor si dejte na orientaci sedací soupravy. Ta by měla být taková, že pohovka bude umístěna takovým způsobem, abyste měli přímý výhled do okna anebo na dveře. Důležitá je i barva obývacího pokoje. Určitě volte při vymalování teplé barvy.

Pohodlná koupelna

Moderní bydlení feng shui si vyžaduje i speciálně řešenou koupelnu. V té by měly být použity především nerezové doplňky a koupelnový nábytek bílé barvy. Právě on je schopen neutralizovat celkové barevné provedení koupelny. Máte-li v koupelně toaletu, pak ji vždy za každých okolností zavírejte. Voda je mocný element, který je schopen odvést rychle energii mimo domov. Do koupelny nikdy nedávejte svíčky ani otevřený oheň. S vodou nepůsobí tento živel dobře.

Ložnice jako místo odpočinku

V ložnici je poměrně aktuální zejména umístění postele. Její nohy nesmí směřovat do prostoru dveří. Nesprávná lokalizace postele vede k narušení spánku a vztahů. Nad hlavou se nesmí nacházet nosníky, překlady ani trámy. Negativní energii můžete ale i v tomto případě odstranit povlečením s pruhy. Milostný život mohou v ložnici podpořit dvě červené svíčky.
Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *