kotel mix

Plynové kotle Junkers z řady ZWSB 22/28-3 CERAPUR ACU

Mít doma spolehlivý kotel, který jednak umožní pohodové vytápění domácnosti a jednak zajistí rychlý ohřev vody, určitě není špatné. Jestliže chcete mít opravdu špičkovou kvalitu za solidní peníze, pak můžete vsadit na Junkers kotel vybavený navíc ještě technologií Cerapur Acu. Tento plynový kondenzační kotel s vestavěným zásobníkem se stane spolehlivým partnerem, který vás ani v největší zimě nezklame! Podívejme se na něj tedy poněkud podrobněji a poukažme na jeho základní plusy a mínusy.

Technologie Cerapur Acu

Teplo a teplá voda v jednom balení, tak to je přesně Cerapur Acu. Závěsný kondenzační kotel s tímto označením disponuje 42 litrovým zásobníkem na teplou vodu, který je integrovaný přímo v samotném kotli. Jeho rozměry jsou z hlediska prostoru minimální, díky čemuž se nijak nezvětší i celkový rozměr kotle. Jeho výška činí 89 centimetrů a šířka pouhých 60 centimetrů. Hloubka kotle je 48,2 centimetru. Junkers kotle plynové určitě nijak hluboké ostatně nevyrábí.

Pohodlné ovládání kotle

Obsluha je pro tyto plynové kotle je maximálně komfortní, jelikož disponuje řídící jednotkou Bosch Heatronic® III. Díky tomuto faktu mohou kotel ovládat i lidé, kteří nejsou zrovna dvakrát technicky zdatní. Menu ovládání je v češtině. Ideální je koupit si ke kotli speciální řídící jednotku, která zvládne ovládat dva okruhy topení zároveň. Pokud doma máte konvektory na zdi a také podlahové vytápění, budete mít všechno v jednom.

Teplá voda za každé situace

Jestliže se vám u starého kotle stalo to, že jste se chtěli sprchovat a neměli jste teplou vodu, tak s kotlem Cerapur Acu na tuto nepříjemnou situaci můžete zapomenout. Teplou vodu budete mít i v případě, když kotli vychladne zásobník. Vrstvený 42 litrový zásobník vás se studenou vodou nepřekvapí nikdy. Voda je připravována na principu průtokového ohřevu, takže se nesetkáte ani s tím, že by vám teplá voda měla dojít. Sprchovat se tedy můžete dlouho bez jakýchkoli potíží. Pokud je třeba tento kotel seřídit, Junkers servis nabízí prakticky na každém kroku, takže není problém.
Zdroj náhledového obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *