Výběr bloků na betonové ploty

Přední plot lze postavit z různých bloků, které mohou vypadat zajímavě. V současné době jsou v nabídce jak na internetu, tak i v mnohých kamenných prodejnách opravdu krásné broušené i nebroušené bloky, z nichž si určitě vyberete přesně takové, které se vám mohou líbit. Pokusme se podrobněji podívat na některé konkrétní stavební bloky, které mohou vypadat perfektně a mohou se hodit právě k vašemu domu.

Face blok jako největší klasika

Asi nejběžněji používanými bloky na betonové ploty jsou bloky z řady Face blok. Jedná se o bloky, které mají jakoby štípaná povrch a v kombinaci s broušenými stříškami mohou působit velmi kompaktně. Tyto bloky jsou asi nejlevnější variantou plotových bloků vůbec. Pokud se nerozhodnete pro betonové bloky používané jako ztracené bednění, které jsou maximálně levné a ne příliš vzhledné, pak Face blok představuje lacinou variantu.

Méně tradiční Crash blok

Chcete-li mít ploty a oplocení poněkud netradičněji řešené, pak je ideální Crash blok. Jedná se o stavební blok, který vypadá, jakoby již byl jednou použitý. Samotný název Crash mluví o tom, že vypadá jako poničený. Tento blok ale ve skutečnosti může tvořit maximálně vkusnou alternativu plotů. V kombinaci se dřevem určitě takto postavený plot nebude vypadat špatně. Upozornit bychom měli na fakt, že Crash blok je poněkud nákladnější, než je tomu u předchozího typu bloků.

Zděné ploty

Asi nejstandardnějším provedením plotu je vytvořit obyčejný zděný plot. Z cihel se postaví plot v požadované výšce a pak se na něj natáhne lepidlo, perlinka a následně fajnová omítka, která je potom opatřena fasádní či jinou barvou. Tento typ plotu vypadá určitě také hezky, nicméně cenově se může vyšplhat ve finále ještě výše, než je tomu u plotu vyrobeného z betonových komponentů.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *