Plissé rolety jako elegantní řešení pro střešní okna

Rolety

I střešní okna si zaslouží moderní a praktické zastínění. To může mít různou podobu, v poslední době jsou ale velkým trendem plissé rolety. Jejich předností je totiž nejen elegantní vzhled, ale i praktičnost, která spočívá především ve variabilitě a snadném ovládání. Jaké další výhody tyto rolety mají?

Zatemňující, nebo zastiňující?

Rolety plissé pro střešní okna mají dvě různé podoby. Záleží jen na vás, jestli si vyberete zatemňující variantu z dvojitě plisované látky, nebo jen mírně zastiňující roletu

Stylový vzhled mají obě verze, ale v prvním případě vás navíc potěší i skvělé termoizolační vlastnosti a rafinovaně skryté ovládání. A to díky bočním lištám, které zároveň zabraňují prověšování rolety, což se týká hlavně oken s větším sklonem. Zatemňující roleta navíc zaujme i designově, protože její lícová strana má barvu podle vašeho výběru, zatímco rub je bílý.

Sáhnout ale můžete také po druhém typu rolet, který tvoří jednovrstvá látka. Ta má z obou stran stejnou barvu a díky průsvitům jsou v ní ovládací provázky viditelné. Jejím účelem je pouze mírné zastínění. Bez ohledu na konkrétní odstín tedy část světelných paprsků propouští. Nutno ale dodat, že svou lehkostí interiér krásně provzdušní a dodá mu moderní nádech.

Praktičnost na prvním místě

K dalším výhodám plissé rolet patří oboustranné ovládání. Narozdíl od klasických rolet se tedy dají ovládat také od spodní části okna směrem nahoru. Důvodem je to, že plisovaná látka tvoří skládací harmoniku, která se jednoduše upevňuje mezi ovládací profily.

Přesně na míru

Díky plissé roletám dělaným na míru navíc nemusíte mít strach, že by vybraný model na vaše okna nepasoval. Vyrábějí se na všechny typy oken Velux a Fakro, přičemž rozměry i barvu látky vyberete během pár minut online. 

Kromě toho máte možnost zvolit i odstín profilů a lišt, které jsou dostupné ve třech variantách, konkrétně v klasické bílé, moderní stříbrné nebo imitaci borovicového dřeva, kterou si oblíbí všichni milovníci přírodních motivů. Pak už se můžete jen těšit, až vám rolety dorazí přímo domů.  

Snadná instalace

Plissé rolety sice vyžadují montáž, ale její postup není vůbec složitý. Samotné rolety se upevňují šroubováním do rámu a po stranách je nutné instalovat ještě zmiňované vodící lišty, aby nedocházelo k průsvitům či k prověšování látky. Pak už jen zkontrolujete, jestli vše sedí, jak má, a máte hotovo.

Údržba je jednoduchá, ale má svá pravidla 

Běžné čištění plissé rolet je velmi snadné a zvládnete ho klasickým vysavačem během chvilky. Jen ho zapněte na nejnižší výkon a vezměte si na pomoc prachový nástavec. Na drobné šmouhy může pomoci i mazací guma, ale u větších mastných skvrn bude nutné použít jemný čisticí prostředek, který nejprve vyzkoušíte na malém kousku. Naopak praní ani žehlení u těchto rolet určitě nedoporučujeme, protože by se při něm mohly nenávratně poškodit.

Náhledové foto: Zebrashop.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.