Plastová okna

Plastová okna: 3 aspekty, podle nichž poznáte kvalitní

Uvažujete o pořízení plastových oken? Aby ne, vždyť se jedná o nejvyužívanější modely na trhu. Přesto se najde několik výrobců a prodejců, kteří bohužel prodávají nekvalitní výrobky. Vyznat se v plastových oknech přitom nemusí být vůbec jednoduché. My se v následujících řádcích zaměříme na 3 velmi důležité aspekty, jež byste při této nelehké volbě měli brát určitě v potaz.

Profil plastových oken v hlavní roli

V první řadě je třeba předznamenat, že firma prodávající kvalitní okna plastová nemusí být výrobcem tohoto sortimentu. Často se nejedná ani o výrobce samotných profilů. Prodejce ovšem musí jednoznačně poskytnout relevantní informace o původu profilů a o místě jejich výroby. Na jeho stránkách by měly být certifikáty kvality a mnohdy je možné zhlédnout i videa pocházející ze samotné výroby. Jinak se vnitřní prostor konkrétního profilu člení na určité množství komor. Tradičně jde o šest až osm. Vyjadřují především kvalitu izolace.

Kvalitního výrobce poznáte…

Jestliže vám obchodník tají značku oken, nikdo nezná původ profilů ani kování či vyplní, pak nastává velký problém. Nesmírně důležitý pro vás jako pro zákazníka bude koeficient U, případně u oken v celku Uw. Jeho hodnota osciluje mezi 0,5 až 0,6. Čím je nižší, tím lépe pro vás. Rozhodně se nebojte prodejce podrobněji vyptat, co samotné označení znamená a jaké konkrétní u oken je. Bude-li si odpovědí jistý a vy vše pochopíte, máte do jisté míry vyhráno.

Servis je nesmírně důležitý

Každý by byl rád, kdyby mu okna vydržela v kvalitním stavu nejlépe věčnost. To se ale nejspíše nestane a budete potřebovat záruční či pozáruční servis. Právě tyto služby bývají u těch nejlevnějších nabídek tradičně opomíjeny. Předem byste se měli zeptat na řešení případných problémů s okny, garanci práce montérů a další aspekty související s případnými opravami. Určitě se u prodejce podívejte také na reference, jež musí být spjaté s konkrétní realizací.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com 

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *