pos1

Dětský pokoj pro miminko – na co nezapomenout

Očekáváte přírůstek do rodiny? Pak určitě už minimálně tušíte, kde ho ubytujete. Ovšem samotné vybavení dětské pokoje leckdy řešíme až takříkajíc „za pochodu.“ Přesto však máme několik šikovných nápadů a tipů, než byste měli myslet ještě před narozením miminka.

Jde zejména o dětskou postýlku (včetně vhodné matrace) a přebalovací pult. Obojí je pro moderní maminku takřka nezbytné a pozitivním způsobem se může podepsat i na zdraví vašeho děťátka. A na co si při výběru těchto dvou součástí dětského pokoje dát největší pozor?

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Matrace vybírejte s rozmyslem

Matrace jsou nezbytnou součástí postýlky. Právě na nich tráví miminko většinu dne. Měly by být proto co nejpříjemnější, nejlépe z přírodních materiálů a opatřené antibakteriální vrstvou pro zajištění co nejvyšší hygieny. Dobré je například stříbro, ale velmi dobré antibakteriální vlastnostmi vykazuje i obyčejný bambus. Plánujete-li používat po narození děťátka monitor dechu, vyhněte se pružinovým matracím, u nichž obsažený kov ruší signál přístroje. U oblíbených pohankových matrací je zase dobré vědět, že pohanka se v žádném případě nesmí dostat do kontaktu s vodou, bez kvalitního chrániče matrace se proto neobejdete.

Přebalovací pult je pravá ruka postýlky

Posledním nezbytným doplňkem je přebalovací pult. Běžné přebalení zcela jistě zvládnete v postýlce, ale v případě plenkové katastrofy nebo po koupání zcela jistě oceníte prostor, kde budete mít veškerou potřebnou kosmetiku nebo vlhčené ubrousky pohodlně po ruce. Malé děti je navíc dobré jednou až dvakrát denně nechat na chvíli zcela nahé, aby si mohla jejich pokožka odpočinout a bylo zajištěno i nezbytné otužování, a to jde na přebalovacím pultu bez obav z následků mokré nehody zcela jistě mnohem lépe. A na tak příjemném povrchu může vaše dítě třeba i bez obav pást koníčky.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *