Pěna na holení: Pomocník proti zamlžování brýlí i coby čistič koberců

holení

Pěna na holení neposlouží jen svému primárnímu účelu. K čemu všemu ji lze doma použít? Jedná se o skvělého pomocníka, který najde uplatnění nejen v koupelně.

Obyčejná pěna na holení a co dokáže. S čím vším pomůže? V mnohém předčí vaše očekávání. Posuďte sami.

Proti zamlžování brýlí i zrcadla

Pěna na holení zabraňuje zamlžování brýlí, zrcadla, skla, které způsobují rychlé změny teplot. Pokud vás irituje neustále zamlžené zrcadlo po každé koupeli či sprše, tak oceníte jednoduchý trik. Zrcadlo vyčistěte pěnou na holení a nechte chvíli působit, pak otřete čistým suchým hadříkem či papírovou kuchyňskou utěrkou. A příště se už zrcadlo mlžit nebude.

Je to díky tomu, že pěna na holení obsahuje složky, které vytvoří na povrchu ochranný film, jenž zabrání dalšímu zamlžování. Tento postup funguje nejen na zrcadlo, ale také na skla v autě, jakožto i na brýle. Mlžení brýlí je nepříjemné. Pomůže nanesení pěny na brýle a vyčištění hadříkem z mikrovlákna.

Čisté hřebeny a kartáče na vlasy

Hřebeny a kartáče bývají zanesené vlasy i dalšími nečistotami. Pakliže se vám je nechce drhnout kartáčkem, využijte účinek pěny na holení. Kartáče a hřebeny postříkejte pěnou a nechte pár minut působit. Poté opláchněte čistou vodou. Bez námahy a během chvíle budou zase jako nové.

kartáče

Foto: Pixabay

Efektivní čistič skvrn na koberci

Skvrna na koberci, flek díky rozlitému nápoji nebo shozenému jídlu, to se stane. Mnohdy ani nevíme jak a pohroma je na světě. I zde vám pomůže pěna na holení. Stačí ji nanést na zašpiněné místo a náležitě rozetřít. Poté nechte působit minimálně 15 minut. Pak pěnu setřete houbou či vlhkým hadříkem. Pokud se jedná o starou skvrnu, nechte pěnu na holení působit klidně i 3 hodiny.

Prostředek na čištění kovového povrchu

Obyčejná pěna na holení dokáže vyčistit i jakýkoli kovový povrch, na kterém se usadil vodní kámen či vznikla rez. Pěnu tak můžete použít k čištění chromované koupelnové baterie, umyvadla, lednice či sporáku. Stačí jen nanést malé množství pěny na zašpiněné místo a suchou houbičkou nečistotu náležitě vydrhnout.

Zdroj: living.iprima.cz, adbz.cz

Náhledové foto: Pixabay