Osvětlení kuchyně

Osvětlení do kuchyně je důležitým prvkem interiéru

Přiměřené osvětlení je v kuchyni zásadní zejména u pracovní plochy, kde může být podcenění dostatečného světla přímo nebezpečné. Na co si dát pozor při vybírání těch správných svítidel do této místnosti dál?

Základem je centrální svítidlo

To by mělo samozřejmě mít co největší dopad, přesto ho využijete především coby orientační. A pozor, vždy musí světlo šířit rovnoměrně, aby vám na pracovní plochu nevrhalo stíny. U pracovní plochy si stínit nikdy nesmíte, mohl by vám dokonce hrozit úraz, nutné je také pořádně vidět na jednotlivé suroviny. Současně by světlo v kuchyni mělo být dostatečně odolné, aby mu nehrozil průnik nečistot, kterým se v této části bytu pravděpodobně nevyhnete.

Samozřejmě jeho praktičnost a snadná údržba závisí především na vaší volbě, zapuštěná světla nebudou tolik „trpět“ jako ta vystupující. Nicméně pokud máte doma příliš vysoké stropy, dominantní klasický lustr bude v místnosti rozhodně velmi hezky vypadat a vyvolá pocit útulnosti.

Jedno svítidlo ovšem nestačí

Celkový počet závisí přirozeně především na velikosti prostoru. Z výše zmíněných důvodů budete potřebovat každopádně ještě osvětlení ke kuchyňské lince. Rozhodně může být zabudované přímo v jednotlivých skříňkách, velmi dobře se pro tyto účely hodí populární LED. Mělo by co nejvíce připomínat světlo přirozené.

Pakliže prostory neslouží pouze jako jídelna, ale jsou spojeny též s obývacím pokojem, je náladové osvětlení v příjemném teplém odstínu v podstatě nezbytností. Použít můžete rovněž světlo barevné. I u stolování je nanejvýš vhodné podpořit příjemnou a pohodovou atmosféru, v tomto bodě ale nakládejte velmi ostražitě s barevnými světly, mohlo by se stát, že negativně ovlivní vzhled podávaných pokrmů.

A pozor při umisťování svítidel na nerezové spotřebiče, máte-li je. Tento materiál velmi rád „chytá“ nejrůznější odrazy.

Nezapomeňte na sladění

Kuchyni, kde dominuje především kov a sklo budou slušet i takto pojatá světla, mohou být jednoduchých tvarů i výrazné designové kousky. Zejména pokud má navíc celá místnost sloužit k odpočinku a setkávání s přáteli, je její stylové sjednocení velmi důležité. Současná moderní svítidla do kuchyně jsou dostupná v mnoha tvarech, provedeních i barvách.

Přesvědčit se o tom můžete i sami. Ať osobní návštěvou pražské prodejny Interiori nebo e-shopu. Vybrali jsme pro vás modely, které se vyznačují stylovou různorodostí, přesto však vždy špičkovým propracovaným designem s důrazem na detail. Rovněž naše výrobky dostojí i těm nejpřísnějším bezpečnostním kritériím.

Zdroj náhledového obrázku: interiori.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *