Odvlhčovač vzduchu

Domácí odvlhčovače vzduchu: Zbavte se vlhkosti jednou provždy

Je-li v interiéru vašeho domu či bytu příliš suchý vzduch, je třeba jej lehce zavlažit. Tento problém je ovšem poměrně malicherný ve srovnání s abnormální vlhkostí. Ta totiž v dlouhodobém horizontu dokáže vnitřní prostory postupně devastovat. Vznik mokrých map na zdech je pouze jakýmsi začátkem a plísně pokračováním, které nikdo z nás nechce zažít. I proto se vyplatí pořízení moderního domácího odvlhčovače. Právě na jeho výběr se soustředíme v následujících řádcích.

Kdy a kde je třeba odvlhčovat vzduch?

V první řadě je třeba poukázat na to, kde jsou odvlhčovače vzduchu zapotřebí. Nejčastěji po nich lidé sahají tehdy, když mají problémy s přemírou vlhkosti v konkrétních místnostech. Nejčastěji se jedná o sklepy a místnosti, kde je poměrně frekventovaně využívána vody, tedy koupelny a toalety. Pokud potřebujete usnadnit sušení prádla, není problém jejich služeb využít také. Každopádně je třeba nakupovat tyto přístroje pouze tehdy, když skutečně víte, že budou dlouhodobě zapotřebí. Krátkodobou vlhkost lze řešit častějším větráním a topením.

Co by měl splňovat domácí odvlhčovač

Klasiku představují odvlhčovače vzduchu vyznačující se plastovou konstrukcí a maximálním výkonem do 20 litrů za den. Další nedílnou součástí přístroje je také čerpadlo kondenzátu mající výtlak okolo 5 m. Dbát byste měli při výběru i na to, zdali odvlhčovač disponuje hydrostatem, díky němuž získáte přesnou kontrolu nad tím, do jaké míry je daná místnost odvlhčena. Určitě sledujte mimo kondenzační výkon taky vzduchový výkon. Určitě dbejte i na značku. Výborné jsou třeba odvlhčovače vzduchu Olimpia Splendid.

Nakupujte u specialisty na vzduchotechniku

Ať už nakupujete jakékoli odvlhčovače vzduchu nebo klimatizace či jakoukoli vzduchotechniku, vyplatí se vsadit na spolehlivého dodavatele. Výbornou volbou je například eshop Vzdušín.cz, v němž najdete známé odvlhčovače vzduchu Sinclair a mnohé další spolehlivé přístroje.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *