Čištění fasád od plísní a nečistot svépomocí

Čištění fasády

Postavili jste si krásný domek a jste pyšní na jeho vnější vzhled? Kdo by nebyl? Jen je třeba dávat pozor na to, aby nebyl nějakým způsobem znečištěn. Fasáda není rozhodně ničím, co by nemohlo být špinavé. I proto je zapotřebí myslet na to, jakým způsobem ji případně vyčistit, a to co možná nejefektivněji. V současné moderní době existuje hned několik alternativ efektivního čištění fasády. My se na tři základní soustředíme mnohem podrobněji a pokusíme se je popsat ve všech potřebných detailech.

Voda a kartáč pro každého

Jestliže nedisponujete nějakými speciálními prostředky stejně jako většina domácností, vyplatí se vsadit na klasický proud vody a kartáč. Jestliže ale máte na mysli klasický rýžák, tak jej vymažte z hlavy, mohl by na fasádě nadělat velkou neplechu. Ideální je použít speciální kartáč na fasádu a demineralizovanou vodu. Riziko poškození povrchu fasády tak minimalizujete a můžete si být jisti tím, že bude vypadat stále skvěle. Pokud budete vybírat chemii, pak volte pouze certifikované a vysoce kvalitní přípravky.

Pískování fasády jako zajímavé řešení

Další metodou je tryskání neboli pískování fasády. Jedná se o poněkud agresivnější metodu, než je tomu v případě vody a kartáče. Povrch fasády ale nebude nijak narušen, takže se není třeba obávat ničeho zlého. Využívá se i při renovaci starších fasád. Počítat ale musíte s tím, že se při práci bude prášit, a to poměrně hodně.

Čištění fasády pomocí suchého ledu

Jestliže si vaši fasádu vyhlédli vandalové, měli byste přemýšlet o ještě sofistikovanějších metodách. Jednou z nich je bezesporu také čištění fasády za pomocí suchého ledu. Nasprejované výtvory a mnohé další malůvky se tak stanou minulostí. Suchý led je jakýmsi otiskujícím médiem, které je schopno vysoké funkčnosti. Jinak není od věci ještě popřemýšlet i nad impregnačním nátěrem.

Zdroj náhledového obrázku: ars.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.