Skořápky ořechů

Ořechové skořápky nevyhazujte, na zahradě poslouží skvěle

Sezona ořechů je tady a na stromech jich letos najdeme poměrně solidní množství. Mnozí z nás už ořechy setřepali a posbírali do bedniček. Najdou se ale i takoví lidé, již řeší všechno s maximálním předstihem. Dokonce už mají jádra i vyloupaná a uskladněná. Zbyly jim jenom skořápky, a to často v nemalém množství. Co s nimi? Můžete je pochopitelně vyhodit do koše, nicméně je to škoda, mají i spousty dalších využití. Jakých? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Ideální mulč pod stromy

Potřebujete mulč třeba pod stromy nebo v květinových záhonech? Pak mohou přijít na řadu právě ořechové skořápky. Jedná se o ryze přírodní materiál, který do daného prostoru dokonale padne, a to se vším všudy.

Skořápky ořechů

Skořápky ořechů: Foto Pixabay

Použít se dají i v kompostu

Neměl by to být žádný problém. Určitě ale není od věci ořechové skořápky do jisté míry nadrtit. Nemusí být v kompostu pouze napůlené. Dost pomalu by se pak případně rozkládaly. Nakonec byste je museli stejně vyhodit.

Drenážní vrstva v květináčích

Jestliže ořechové skořápky rozbijete na spousty malých kousíčků, mohou zůstat klidně i na dně květináčů. vytvoří tady skvělou drenážní vrstvu. Bez potíží dokážou udržet potřebnou vlhkost a rostlina dostane spousty tepla zespod, což se jí také bude náramně hodit. Vlhkost se následně bude odpařovat několikanásobně pomaleji, takže dané rostliny nebude nezbytné tak často zalévat.  

Zdroj info: https://tojenapad.dobrenoviny.sk/vyuzitie-orechovych-skrupin-v-zahrade-2/

Louskání ořechů: Náhledové foto Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *