Proč byste si měli pořídit vrtanou studnu

Vrtání studny

Mít u domu vlastní studnu a s ní i nezávislý zdroj vody je velkou výhodou. Vzhledem ke stále rostoucí ceně vodného není špatné disponovat vlastní vodou. A je lepší studna kopaná, nebo vrtaná?

Výhody kopané studně

Při zařizování studně vás asi napadne, která bude vhodnější. Studnu raději vykopat, nebo vyvrtat? Je to dilema, které se pokusíme rozlousknout. V místě, kde je vysoká propustnost hornin a dostatek mělké vody, je vhodné studnu vykopat, a to asi do hloubky 10 metrů. Její výhodou je, že je dostatečně široká, takže při čištění je možné si do ní vlézt. V případě potřeby lze ji kdykoliv dále prohloubit. Bohužel v období sucha hrozí nedostatek vody, protože tato studna je hodně závislá na srážkách. Navíc voda v kopané studni je ovlivněna znečištěním prostředí okolo ní.

Vrtání studny

Vrtání studny: Foto studny-Polná

Vrtaná studna má kvalitnější vodu

Jako další se nabízí vrtaná studna. Hloubka vrtané studny může dosahovat až 40 metrů. S tím se pojí obvykle vyšší kvalita pitné vody vzhledem k tomu, že v hloubce tolik nehrozí její znečištění. Přísun vody je stálý, nezávislý na množství srážek. Nehrozí tedy, že by studna někdy vyschla. Nevýhodou může být to, že k vyvrtání studně potřebujete speciální techniku, kterou vlastní většinou jen profesionální firma. Například na webových stránkách www.studny-polna.cz se můžete seznámit s nabídkou služeb společnosti Smart-Zahrady, která se vrtáním studní zabývá už od roku 2002.

Přenechte práci profesionálům

Nejméně práce budete mít, jestliže si necháte udělat vrtané studny na klíč. Studny Polná disponuje zkušenými pracovníky, kteří připraví stavební povolení, studnu vyvrtají, nainstalují čerpací techniku a zajistí i potřebnou dokumentaci. Sídlo společnosti je v Brně, ale v pobočce Polná najdete prodejnu s čerpadly, domácími vodárnami a další čerpací technikou české značky PUMPA.

Vrtání studny: Náhledové foto studny-Polná

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.