Jak vybělit zažloutlé skvrny na polštářích

Polštáře

I když pravidelně měníte ložní prádlo, možná jste si všimli, že polštáře nejsou zrovna v nejlepší kondici. Pokud jste na nich objevili nevzhledné žluté fleky, možná vás to znepokojilo či dokonce znechutilo. Je pravda, že zažloutlé polštáře nejsou na pohled zrovna nic moc. Proto vám poradíme, jak se nepěkných skvrn zbavit a navrátit polštářům jejich bělost.

Proč polštáře flekatí?

Pohráváte si s otázkou, co stojí za flekatěním polštářům? I když je povlékáte a povlečení měníte, mohou zežloutnout a na vině je pot. Potíme se i během noci, polštář pot absorbuje a na polštáři vzniknou skvrny. Ty zažloutnou a mnohdy je těžké se jich zbavit. Nemluvě o tom, že to opravdu nevypadá pěkně a kdekoho by mohlo odradit na takový polštář složit hlavu.

Polštáře

Foto: Pexels

Jak se zbavit žlutých skvrn?

Objevíte-li na polštářích nevzhledné žlutě zbarvené skvrny, jako první vám proběhne hlavou, jak se jich zbavit. Máme pro vás návod, jak odstranit žluté fleky. Není na tom nic složitého, dovolíme si ale zmínit, že nejlepším pomocníkem je prevence. Polštáře byste měli prát několikrát do roka. Nejen kvůli flekům, ale i kvůli zdraví – mohou se v nich ukrývat roztoči a další nezvaní hosté.

Co budete potřebovat?

  • horkou vodu
  • hrníček prášku na praní
  • hrníček mycího prostředku do myčky
  • hrníček bělidla na prádlo
  • půl hrníčku boraxu

Postup:

Nejdříve se ujistěte, že polštáře můžete prát v pračce – podívejte se na štítek, který vám napoví. Do třetiny pračky nalijte horkou vodu. Přidejte všechny výše zmíněné ingredience a promíchejte, aby se rozpustily. Do vody ponořte polštář, pračku zavřete a nechte ji napustit horkou vodou. Zapněte program na dvojité máchání. Jakmile proces skončí, vložte polštář do sušičky – pozor na složení polštářů! V létě je můžete nechat proschnout na sluníčku.

Zdroj info: https://carujeme.cz/jak-vyprat-a-vybelit-zazloutle-polstare/
http://www.onegoodthingbyjillee.com
Náhledové foto: Pexels

Bydlení a zahrada mě baví. Ráda se podělím o své zkušenosti.