Okapové systémy hrají důležitou roli u každého domu

Okap

V případě, že jste majiteli rodinného domu, možná vás trápí problematika odvádění vody ze střechy do kanalizačního potrubí. Zejména u starších objektů se totiž často vyskytují potíže s okapovým systémem. Když už se rozhodnete pro rekonstrukci okapů, pak je dobré se obrátit na zkušenou firmu, jež vám dodá veškeré potřebné díly.

Firma EVROmat na tuzemském trhu funguje už od roku 1992. V současnosti se jedná o vůbec největšího tuzemského prodejce, který se orientuje na okapové žlaby a kompletní okapové systémy.

Proč se starat o okapy?

Dobře fungující okapový systém nejenže odvede veškerou vodu ze střechy do kanálů, ale zároveň tím chrání váš objekt. Nemovitost, u níž se dlouhodobě projevují potíže s okapy, ztrácí na své vitalitě. Trpí především fasáda a stěny, kam se dostává přílišné množství vlhkosti. To se v konečném důsledku může projevit tvorbou plísní, což má samozřejmě i negativní dopad na zdraví obyvatel domu. Problém nastává také na samotné střeše, pakliže okapové žlaby nejsou vhodně zvolené a správně nainstalované. Dochází zde pak k zadržování vody, která snižuje životnost střešní krytiny, potažmo celé konstrukce střechy.

Okapy ze špičkových materiálů

Jestliže zvolíte okapový systém od zmíněné společnosti, získáte řešení, které vám bude sloužit po mnoho následujících let. Okapy jsou vyráběné z prvotřídních odolných materiálů, jimž voda ani při dlouhodobém působení nezpůsobuje korozi, popraskání a další deformace. Jde hlavně o měď, pozinkované plechy či titanzinek.

Firma je schopna dodat okapové systémy v devíti barevných kombinacích, takže si vždy vyberete tu nejvhodnější, která dokonale sedne ke střešní krytině a fasádě domu. Kromě okapových systémů nabízí ještě střešní krytiny, izolace, střešní okna, plechové fasády, klempířské prvky a řadu dalších produktů. Detailní informace lze nalézt na webu www.evromat.cz.

Náhledové foto: Evromat.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.