Nikdy nevyhazujte LED žárovku. Stačí pár minut a bude opět tak skvělá jako ta nová

Žárovka

Energie je stále dražší a my bychom měli sledovat její využívání. LED žárovky nám v tom v mnoha případech pomáhají. Jsou bezpečné a neobsahují rtuť. Další výhodou je neochvějná kvalita a skutečnost, že fungují po celou dobu své životnosti. Zatímco běžné žárovky nelze opravit, tak v případě LED žárovky, je to snadné.

Jaké je tajemství LED žárovek?

Žárovka typu LED je 10krát účinnější než vláknová žárovka. Další plus je, že neustálé vypínání a zapínání nemá vliv na její životnost, která je úžasně dlouhá. Je výjimečně odolná, neobsahuje rtuť a celkově v podstatě ušetříte za její používání. To jsou od nynějška důvody, proč si tyto žárovky pořídit, a to i přes vyšší pořizovací cenu. Ale výjimečně rychle se vám vrátí.

LED žárovka
Foto: Pixabay

Žárovku lze snadno reklamovat

Pokud nejste kutil a nemáte ambice žárovku opravovat, budete ji moci dát na reklamaci. Výrobci pravidelně uvádějí, že se předpokládá životnost žárovky tisíc hodin, a v případě, že jste ji zakoupili před dvěma týdny, máte nárok na vytvoření reklamace. Ale v případě, že si na to troufáte a pokusíte se žárovku opravit sami doma nebo požádáte někoho bystřejšího z rodiny o nabídku pomoci, pak už reklamace není možná! LED žárovku lze opravit svépomocí, ale na to musíte mít šikovné ruce a zkušenosti. Pro ty, co to chtějí zkusit, běžte za odborníkem a podívejte se na různá videa, kde se opravou zabývají.

Pozn. Nikdo nemusí zkoušet opravu domu. Každý má svůj rozum a ví co zvládne a co ne! Je snadné žárovku vyhodit a jít si koupit novou! Při likvidaci LED žárovek buďte opatrní a vyhoďte ji do odpadu, do kterého patří.

Zdroje info: ireceptar.cz, adbz.cz

Náhledové foto: Pixabay