Odvar z rýže je skvělým prostředkem proti horečce

rýže

Nemoci nechodí po horách, ale po lidech. V období, kdy začíná být chladno a sychravo, se zvyšuje procento nemocných, napadených různými virovými infekcemi. Těch neustále přibývá i v posledních týdnech. I přesto, že je prevencí očkování, obětavých lidí, kteří se nechají očkovat proti chřipce je stále malé procento. Často se tak dostaví únava, ale i bolest hlavy, kloubů apod. Schvácenost a horečka nám potom nedovoluje v běžném životě fungovat při všech činnostech tak, jak bychom potřebovali. Naše babičky však uměly s takovou horečkou zatočit snadno. Na snížení horečky často používaly rýži.

Problém jménem horečka

Pokud se horečka vyšplhá nad 38 stupňů Celsia, je naše tělo v ohrožení. Horečku doprovází často malátnost, slabost apod. Někdy je horečka vyvolána očkováním, úrazem, nebo se může dostavit z vyčerpání a dehydratace. Vždy je tedy nejprve dobré zjistit její příčinu a urgentně reagovat na stav našeho organismu. Klid, odpočinek, ticho, tekutiny i léky utlumí naši horečku nejlépe. Pojďme se teď ale podívat také na pár babských rad.

Každá fáze horečky může vyvolat jiné pocity. Může dojít k zimnici, bolesti kloubů a svalů, horečka také často vyvolává pocity chladu. Studené končetiny a přehřáté tělo vždy spolehlivě naznačí, že náš organismus není zcela v pořádku. Jsme tedy ve fázi, kdy je potřeba horečku snížit. Než sáhneme po pilulce, která nám do půl hodinky uleví, zkusme vyzkoušet několik rad.

rýže

Foto: Pixabay

Jak na horečku tradičními metodami

Při vysokých horečkách často dochází k dehydrataci, proto tělo důkladně zavodněme vodou, ovocnými šťávami, čajem apod. Na podporu imunity je potom dobré zkusit odvar z rýže. Obsahuje nejen vitamíny, ale současně i minerály, které naše tělo v takovém stavu potřebuje. Voda z rýže snižuje horečku a zároveň doplňuje důležité látky, které si naše tělo v době nemoci žádá. Rýžová voda současně zabraňuje i ztrátě tekutin z těla.

Na snížení horečky stejně dobře funguje i odvar z ovesných vloček. Postačí je zalít horkou vodou a dvacet minut vylouhovat. Vodu z odvaru pijte po malých doušcích. Stejně tak si můžete připravit i odvar ze smetánky lékařské, nebo řebříčku.

Zdroje informací: https://www.ireceptar.cz/zdravi/ryze-zdravi-ucinky-30001202.html

https://www.ireceptar.cz/zdravi/voda-z-vareni-ryze-30001108.html

https://www.mdpi.com/2079-9284/5/2/26

https://www.fnbrno.cz/detska-nemocnice/klinika-detskych-infekcnich-nemoci/postupy-pri-prujmovych-onemocnenich/t2844

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.