Máte zamlžená okna u auta? Můžete tomu velmi jednoduše předejít

Zamlžené sklo auto

V současných chladných dnech se často setkáváme s tím, že se mlží okna. Není se čemu divit, jelikož tomu chladný vzduch a teplo v interiéru přímo nahrávají. Tato problematika se mimo jiné týká také aut. Vždyť si stačí do auta sednout, chvilku v něm sedět a dýchat. Okna budou zamlžená během několika málo okamžiků. Tím si můžete být jistí. Přitom existuje jednoduchý trik, jak lze na zamlžená okna u auta vyzrát. Rychle a efektivně. Oč se jedná?

Zapomeňte na dlouhé čekání v autě

Stačí vám k tomu jedna podestýlka pro kočky a ponožka. Přesně tak. Pokud bude v autě tento podomácku vyrobený prostředek, můžete si být jistí tím, že dokonale pohltí vlhkost, která se v interiéru auta nachází. Tím pádem nebude docházet k nepříjemnému mlžení oken, které je jinak běžnou realitou.

Zamlžené sklo auto

Foto: Pixabay

Ponožka se vloží k čelnímu sklu

Ostatně právě tady se vlhkost nejčastěji sráží a největší problém představuje právě zamlžené čelní sklo. V průběh dne můžete ponožku jednoduše vložit pod sedadlo. Nikde tak nebude zavazet a v případě potřeby se opět použije. Stelivo pro kočky seženete v jakémkoli zverimexu a ponožku také doma určitě najdete. Stát vás tento malý trik fakticky nebude skoro nic.

Používá se i silikonový gel

Jestliže si koupíte boty nebo cokoli jiného, většinou se v krabici setkáte se silikonovými kuličkami. Ty tam nejsou jen tak, ale kvůli tomu, aby dokázaly absorbovat přebytečnou vlhkost, která se bezesporu v krabici nachází. Tyto kuličky se pochopitelně dají použít také v autě. Pytlíky s nimi se jednoduše dají k čelnímu sklu a máte vyhráno. Na čistá skla už nebudete muset čekat.

Zdroje info: Autor, tojenapad.sk

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.