Ochuzený guláš v konzervě už v Lidlu nenajdete, musel ho stáhnout

Guláš

Rádi si někdy dáte kvalitní konzervu? Jasně, nejde o jídlo, jež by bylo skvělé pro každodenní stravování, nicméně třeba na cestách jsou konzervy skvělé. Pozor si musíte dát hlavně při jejich výběru a následném nákupu. Zapomenout byste aktuálně měli na maďarský guláš v konzervě s obsahem masa, který se prodává v Lidlu. Šarže tohoto produktu musela být na popud potravinářské inspekce stažena z prodeje.

Nedostatečný podíl masa vystavil guláši stopku

Kontroly inspektorů Státní zemědělské a potravinářské inspekce jsou pravidelné a zaměřují se na jakost potravin v tržní síti. Šarže maďarského guláše z Lidlu nevyhovovala v tom, že konzerva měla obsahovat mnohem více masa, než je deklarováno na jejím obalu. Konkrétně se jednalo rozdíl 12,2 %, což určitě není nijak málo.

KonzervaFoto: Pixabay

O jakou šarži se jednalo?

Konkrétně šlo o maďarský guláš s datem trvanlivosti do 29.08.2025. Výrobcem tohoto produktu je Whalley s.r.o., Mikulášovická 552, 407 78 Velký Šenov, Česká republika. Guláš se vyrábí v České republice.

Správní řízení bude zahájeno

A jak je to s údaji uvedenými na samotné etiketě potraviny? Výrobek by měl obsahovat 31,25 % hovězího masa a 31,25 % vepřového masa. Pokud si procenta spočítáme, zjistíme, že se jedná 62,5% podíl masa. U daného výrobku se ale jednalo pouze o 50,3 %. Tato skutečnost vedla ke stažení šarže a zahájení správního řízení o uložení pokuty.     

Zdroje info: Autor, https://www.szpi.gov.cz/clanek/potravinarska-inspekce-zjistila-klamani-o-obsahu-masa-u-gulase-v-konzerve.aspx

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.