Obývací pokoj

Obývací pokoj: Jak ho zútulnit?

Postavili jste si dům nebo rekonstruujete byt? Dostali jste se už k zařizování interiérů? Máme pro vás pár tipů, jak si vytvořit úžasný obývací pokoj, abyste se v něm cítili jako doma a zároveň měli moderní bydlení.

Hra s barvami

Základem místnosti jsou vždy stěny a podlaha. Při malování stěn volete nejlépe dvě barvy. Nebojte se však jakékoliv experimentace. Vždyť místnost nemusí být jen bílá. Volte veselé barvy, jako je třeba teplá žlutá nebo klidná zelená. Obývací pokoj bude zajímavější, pokud vymalujete barevně třeba jen jednu stěnu nebo si bude hrát geometrickými tvary a například za televizí vymalujete barevně obdélník. A pokud opravdu chcete něco originálního ve svém obývacím pokoji, vezměte samolepky na zeď.  Na e-shopech jich najdete širokou škálu. Od stromů, květin, zvířat až po hodiny nebo nejrůznější geometrické tvary.

Světelné kouzlení

Bez kvalitního osvětlení se žádný obývací pokoj neobejde. Avšak kromě klasického centrálního osvětlení v podobě lustru, doplňte místnost zajímavou stojací lampou. Tu umístěte třeba vedle pohovky nebo křesla. Navíc stojací lampa, která má i stmívač, vám vytvoří takovou atmosféru a kterou budete mít zrovna náladu. Budete si totiž sami regulovat intenzitu světla.  Ke křeslu a k ní příslušné stojací lampě patří také dobrá kniha z vaší knihovny.  Knihovna může taky vytvořit zajímavý prvek obývacího pokoje. S designovými zarážkami na knihy a jednoduchými šikmo od sebe položenými policemi originality určitě docílíte. Z polic totiž vytvořte dojem schodů a nepravidelné uspořádání přiláká prostě každého. Pohrajte si také s detaily.

 Nakonec zeleň

Stěny už barevné máme, kvalitní osvětlení taky, ale stále něco chybí. Jen nepatrný avšak domov utvářející detail. A to květiny. Místnost jisto jistě rozšíříte například fialkami, orchidejí nebo palmou. Zeleň do domácnosti ať už na okna nebo na zem prostě patří.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *