Kuchyňský ostrůvek

Nové trendy v kuchyni: Spojení varné desky a odsavače

Stále se něco děje, něco nového se vyvíjí a to i ve světě kuchyní.  Novinkou je spojení dvou spotřebičů a to varné desky a odsavače.  Toto sloučení spotřebičů je vlastně důsledkem stále více oblíbeného spojování kuchyně a obývacího pokoje.

Odsavač přímo na varné desce

Mezi plotýnky sklokeramické varné desky nebo varné desky plynové je umístěna digestoř kruhového nebo obdélníkového tvaru. Tato digestoř odvede páru a pachy spodem a nešíří se dál v místnosti. Takový způsob odvádění páry je účinný a zároveň bez jakýchkoliv zbytečných zvuků z odsávání. Navíc digestoře tohoto typu ušetří energie, jelikož jsou méně náročné. Kombinace spotřebičů, také dává možnost si varnou desku umístit kdekoliv, protože už se nemusíte řídit podle polohy odsavače. Na druhou stranu díky tomu, že velký spotřebič digestoře zmizí z kuchyně, změní se i celý prostor a kuchyňský nádech může být trochu potlačen.

Jak spodní odtah funguje

Odtah funguje na principu fyzikálních zákonitostí. Pára normálně stoupá rychlostí jeden metr za sekundu směrem nahoru, ale digestoře se spodním odtahem dovedou páru a pachy odtáhnout 4x rychleji směrem dolů. Tím pádem se do prostoru nedostane ani závan pachu, ale ani vůní.

Více vaření = více komunikace

Pokud si chce tuto novinku do kuchyně pořídit, je třeba nejdříve strategicky vyřešit propojení obývací části s kuchyní. Nejlepším řešením bude velký kuchyňský ostrůvek, který bude spojovat a zároveň rozdělovat obě místnosti. Toto řešení má v sobě ještě další výhodu, kterou vyzdvihují i odborníci. Jedná se o to, že díky kuchyňskému ostrůvku spolu budou lidé trávit více času v kuchyni a budou spolu v době tabletů a mobilů i více komunikovat. Kuchyňský ostrůvek totiž není zeď, a proto nerozdělí striktně ty, co vaří v kuchyni od těch, co se v obýváku dívají na televizi. Tato vychytávka nemusí být zákonitě jen ve tvaru obdélníku nebo oblouku, ale klidně ve tvaru písmene Y. Na ostrůvek si pak jen zvolíte například indukční vranou desku nebo varnou plynovou desku. Vaření se tak stane o to zábavnější, když se všichni budou moci okolo ostrůvku posadit a společně vařit.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *