Nezvaní návštěvníci nejen v koupelně aneb jak se zbavit snadno a rychle rybenek

koupelna

Drobný světloplachý hmyz sice velkou paseku neudělá, dokud však nedojde k přemnožení. Jak tomu zabránit? Jak se snadno a účinně zbavit rybenek? Poradíme vám jednoduché a osvědčené triky.

Není třeba svádět neustálý boj s těmito nezvanými podnájemníky. Ano, dokáží naklást velké množství vajíček a když se přemnoží, je to známkou toho, že u vás mají prostě ideální podmínky pro život. Rybenky milují vlhká a tmavá místa. Nejčastěji se vyskytují v koupelně, ale také je můžete nečekaně objevit v komoře. Jak se jich co nejrychleji a nadobro zbavit?

Vypuzení pomocí vůně

Jestli něco rybenky nesnáší, tak je to vůně. Jak na ně, pokud je máte v koupelně? Smíchejte pár kapek levandulového, vanilkového či citrusového esenciálního oleje s vodou a nalijte do nádoby s rozprašovačem. Nastříkejte vůni v koupelně a nechte působit.

Osvědčená past ze 3 ingrediencí

Smíchejte vodu s jedlou sodou a medem, a to ve stejném poměru. Směs naneste na kousek kartonu či lepenky. Tuto „pastičku“ umístěte na podlahu v koupelně. Rybenky se v noci přilepší a ráno to vše jen vyhodíte.

rybenka

Rybenka: Foto autor Magnefl

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Lepisma_saccharina_MF.jpg

Účinná bramborová léčka

Co na rybenky platí, to jsou brambory. Nastrouhejte je a položte do rohů v místnosti, můžete klidně na noviny. Rybenky se do nich přes noc zahrabou a ráno je můžete s celou pastí zabalit do novin a vyhodit.

Osvědčený vanilkový lusk

Účinná je vanilka, jejíž vůni rybenky opravdu nesnáší a utíkají před ní. Metoda, která je zejména pro ty, kteří zkrátka jsou natolik humánní, že nedokáží ublížit žádnému živému tvoru. Je třeba však zdůraznit, že tento trik funguje jen s pravou vanilkou a nikoli s jejími náhražky, jako je vanilkový cukr apod. Kupte vanilkový lusk, rozřízněte ho podélně, nakrájejte na kousky, které rozložíte do koutů v místnosti. Klidně je tam můžete nechat i týden či dva. Rybenky se postupně přestěhují někam jinam.

Zdroj: dobrenoviny.sk, idnes.cz

Náhledové foto: Pixabay