Nezoufejte kvůli malé ložnici. Vyzkoušejte několik triků, které ji vizuálně zvětší

Postel

Sníte o krásné a obrovské vile, ve které budete mít přímo královskou ložnici, nebesa nad postelí, balkonové dveře s balkonem a výhledem na přírodní ráj? Ta představa je přímo kouzelná, ale zatím se musíte uskromnit s malým městským bytem? I ten není špatný, i když může být malý. Existuje nespočet triků, díky kterým vizuálně zvětšíte prostor. Dnes se podíváme na ložnici.

V hlavní roli světlost

Pochmurné a tmavé stěny, jako jsou tmavě šedé či dokonce černé, červené a jiné, opticky zmenšují prostor. Pokud k tomu v místnosti máte tmavé podlahy, z ložnice se stává takzvaná malá katakomba. Ideální a celkem levné řešení je, nechat všechny stěny bílé. Jestliže si nechcete odepřít barvu na zdech, využijte tu nejsvětlejší. Například světle zelená je uklidňující a svěží barva, levandulová působí relaxačně. Jednoduše je mnoho světlých barev, které jsou přijatelné a příjemné.

Minimalistické vybavení ušetří prostor

Dva noční stolky, komoda, šatní skříň, ještě nějaká ta police na šperkovnici, květinky, stojan – zapomněli jsme na něco? Tolik nábytku i dekorací je velkým prohřeškem malých ložnic. Jestliže chcete zvětšit malý prostor, popřemýšlejte, zda by nebylo lepší, se s některými kousky nábytku rozloučit. Využít můžete velkou vestavěnou skříň s minimalistickým designem ve světlé barvě. Pokoj tak bude působit prostornější a větší. Noční stolky malé, ale klidně také pouze hezké poličky přivrtané na zdi. Pokud byste zvolili vestavěnou skříň, ušetříte tak podlahový prostor a nemusíte mít v ložnici komody. Vhodná je i nízká postel s žádným nebo velmi nízkým čelem, která opticky prodlouží prostor.  

LožniceFoto: Pixabay

Pryč s nepořádkem

Nepořádek je nevýhodou každé malé místnosti. Stačí položit oblečení či jakýkoliv předmět mimo své místo a hned se tvoří nepořádek. V takovém případě je prostor chaotický a stísněný. Ukliďte si, dejte všemu své místo a zkuste popřemýšlet, zda opravdu všechny věci potřebujete. Nahlédněte také do skříně a vytřiďte veškeré věci, které jste si už rok nevzali na sebe. A tak pokračujte postupně celou ložnicí.

Malý trik na závěr

Výše zmíněné rady bychom rádi zakončili jedním malým, efektivním a designovým trikem. Jedná se o podlahové zrcadlo, které prostor vizuálně zvětší. Pozor ale na správné umístění. Zrcadlo by mělo stát přesně naproti dveřím. A to tak, že když otevřete dveře, první, co bude po vstupu do místnosti, uvidíte zrcadlo. Tento perfektní parťák do malého prostoru odráží světlo, ale i celek místnosti, proto se každému kdo vstoupí, bude zdát ložnice větší, prosvětlená a příjemná.

Zdroje info: shutterfly.com, thespruce.com

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.