Neželezné kovy

Neželezné kovy nabízejí multifunkční využití nejen na stavbě

Termín neželezné kovy možná není až tak často skloňován, jelikož se spíše setkáváme s označením barevné kovy. V každém případě je jejich využití multifunkční. Najdeme je především v automobilovém průmyslu, elektrotechnice anebo strojírenství či na stavbě. Než se budeme jednotlivým barevným kovům věnovat podrobněji, rozdělíme je na lehké, mezi něž patří slitiny titanu, hořčíku či hliníku, a těžké. Do této skupiny se řadí zinek, chrom, cín, nikl, měď a wolfram.

Dražší, ale nedocenitelná měď

Jedním z nejznámějších barevných kovů je měď. Sehnat ji lze ve dvou základních podobách. Jestliže ji potřebujete pro elektrotechnické účely, vyplatí se čistá. Označuje se jako Cu-ETP. Za jinými účely se standardně nakupuje měď obsahující některé další prvky. Jmenovat bychom mohli třeba CuCr1Zr pro odporové svařování.
Standardně se dodává měď v různých profilech, a to třeba kruhovém, čtyřhranném či šestihranném. K dispozici jsou ale i ploché tyče.

Mosaz s vynikající tepelnou vodivostí

Dalším často používaným neželezným kovem je mosaz. Jde o slitinu mědi obsahující určité procento zinku. Konkrétně se jedná o 5 až 40 %. Výborná je tím, že se nepřehne ani při velmi nízkých teplotách. Nabídne skvělou tepelnou vodivost. Ostatně i proto se využívá jako součást radiátorů. Ve výměnících tepla funguje perfektně. K dispozici je prakticky v totožných tvarech jako měď a další barevné kovy.

Neželezné kovy

Bronz – jedna z historicky nejstarších slitin

Mezi nejstarší neželezné kovy se řadí bronz. Slitina mědi a cínu se využívala již v pravěku ještě před vynalezením železa. Mimo cínu se do něj dnes ještě přidávají některé jiné prvky jako železo, hliník či nikl. Bronz se využívá v různých průmyslových odvětvích.

Ať už potřebujete jakékoli barevné kovy, podívejte se do nabídky společnosti UCB Technometal, s.r.o. Tento velkoobchod i maloobchod nabízí litinu i barevné kovy již více než 20 let, drtivou většinu sortimentu má skladem a za výhodné ceny.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *