Nezapomeňte si před Vánocemi vyrobit purpuru

Vánoce

Purpura je směsí aromatického koření, bylinek, pilin a hoblin s pár kapkami vonného oleje. Když se zahřeje, uvolní se okouzlující vůně, která příjemně provoní celý byt a vytvoří nádherné Vánoční prostředí. A představte si ji ve váze nebo na skleněném talíři, kde se vyjímá jako dokonalá dekorace. Vhodně zvolené ingredience vás zbaví stresu, dokáže vás před spaním uklidnit, a dokonce vás zbaví kašle…

Použijte to, co máte rádi

Každý si spojuje Vánoce s určitou vůní. Někdo si vybavuje vůni vanilkových rohlíčků a někdo vůni jehličí. Připravte si vlastní vánoční purpuru přesně podle toho, co vám voní. A věřte, že příprava vám moc dlouho nezabere…

Jak si vytvořit vlastní purpuru?

Začněte vyrábět vánoční purpuru s určitým předstihem, protože je potřeba ji nechat uležet. Vůně každé suroviny se propojí s vonným olejem přibližně za 1 až 2 týdny. Suroviny a jejich poměr závisí jen na vás a vaší tvůrčí energii. Ať je to, jak chce, v případě, že toužíte po vánoční purpuře, hřebíček, skořice, anýz, muškátový oříšek nebo badyán tu najde své místo. Z vonných olejů je naprosto perfektní vanilka, pomeranč, mandarinka nebo olej s vůní mandlového květu.

A v neposlední řadě samozřejmě nesmíte opomenout vůni jehličí, která mimo jiné navíc pročistí vzduch ve vaší domácnosti. Nekombinujte příliš vonné oleje. Smíchejte jen dva, které se k sobě jistě budou hodit. Nikdy nedávejte do purpury čerstvé nebo vysušené ovoce! Když se purpura zahřeje, spálí se a účinek vůně může být zcela opačný. Všechny suroviny rozmixujte nebo rozdrťte v hmoždíři na malé kousky a pokapejte je olejem, se kterým se všechny suroviny budou navzájem krásně prolínat.

Vonné oleje
Foto: Pixabay

V závislosti na počtu kapek vonného oleje si sami určíte, jakou intenzitu vůně vyrobíte. Každopádně 15-20 kapek na hrst vonných surovin je více než dostačující! Uzavřete směs do uzavřeného sáčku nebo uzavíratelného sáčku, poklepejte a nechte uležet. Přibližně za dva týdny je směs připravena. Ohřejete ho na sporáku, na sklokeramické desce, v nádobce aromalampy a na plynovém sporáku na litinové plotýnce nebo zabalené v alobalu. V žádném případě nikdy nenechte purpuru zahřívat bez dozoru!

Zdroje info: maidforyou.com, bestlifeonline.com

Náhledové foto: Pixabay