01_acylpyrin

Netradiční využití acylpyrinu v domácnosti

Acylpyrin má pověst prakticky všemocného léku. Acylpyrin má samozřejmě své uplatnění při různých nemocech, typicky při horečce. Jeho využití je ale mnohem širší a používá se na řadu věcí, na které jste předtím nejspíš vůbec nepomysleli. Acylpyrin tak zdaleka není dobrý jen při léčbě standardních neduhů.

Acylpyrin a praní

Acylpyrin dokáže skvěle odstraňovat skvrny od potu. Do lavoru nebo umyvadla postačí rozdrtit pár tablet acylpyrinu, zalít vodou a nechat oděv asi hodinu odmočit. Pak už postačí vyprat prádlo běžným způsobem a po skvrnách od potu nebude ani památky.

Acylpyrin a lupy

Další situací, při které využijete vlastnosti acylpyrinu naplno, jsou problémy s lupy ve vlasech. V takovém případě není nad babské rady. Do šamponu, který běžně používáte, rozdrťte dvě tablety a ponechte jej ve vlasech působit tak 15 minut. Po opláchnutí vlasů vodou již lupy neuvidíte.

02_acylpyrin

Foto: Pixabay

Acylpyrin pro růst květin

Acylpyrin nemusí pomáhat jen lidem, využít ho lze i pro jiné účely. Když si koupíme květinu, chceme, aby nám vydržela co nejdéle. S acylpyrinem to je snadné. Pokud ve vodě pro květiny rozpustíme tabletu acylpyrinu, květina vydrží déle čerstvá.

Lék na komáří štípnutí

Pobyt v přírodě není ve společnosti otravného hmyzu tak příjemný, jak by mohl být. Po komářím štípnutí se v místě vpichu utvoří svědivý puchýřek. Postačí na něj přiložit navlhčenou tabletu acylpyrinu. Díky tomu svědění za chvíli zmizí.

Acylpyrin v kuchyni

Acylpyrin má ještě jedno opravdu originální využití. V kuchyni, kde se pohybujeme téměř denně, je naším cílem udržet spotřebiče za všech okolností v co možná nejlepším stavu. Je to jednak vizitka naší domácnosti, ale hlavně chceme v kuchyni vařit v čistém prostředí. Pánev, hrnce, nebo digestoř jsou ale často plné mastnoty. A právě v tom nám pomůže acylpyrinová pasta. Nádobí bude díky ní opět jako dřív.

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *