Netradiční použití cukru v domácnosti

cukr

Nejen sůl je nad zlato, ani bez cukru to zkrátka není a nikdy nebude ono. Sladký život chutná všem, těm nejmenším i těm větším. Ne nadarmo se ale říká, že cukr je zabiják. Zdravotním rizikům konzumace cukru se ale tento text věnovat nebude. Cukr totiž není nutné používat jen a pouze k vaření nebo k přípravě a ochucování různých jídel. Cukr má totiž v domácnosti mnohostranné využití.

Cukr nejen v kuchyni

Cukr udělá hodně práce nejen v kuchyni, lze ho například spolu s octem využít jako ingredience trvanlivého nálevu pro řezané květiny. Tento osvědčený trik znají nejen v květinářstvích, dobře o něm věděly již naše prababičky. Cukr vyživuje stonky rostlin a ocet se stará o prevenci množení bakterií, takže květina má šanci dlouho zdobit váš dům. Směs vytvoříte smícháním tří lžiček cukru ve dvou lžících octa.

Stejně tak se cukr dobře popere i se skvrnami od trávy, které občas zůstanou na oblečení, když se touláte přírodou, nemluvě o dětských hrách na louce. Cukr smíchejte s teplou vodou v takovém poměru, aby vznikla hustá pasta. Ta působí jako dokonalý odstraňovač skvrn. Vytvoří nejprve pěnu, kterou je třeba nanést přímo na postižené místa. Po několika minutách jí stačí opláchnout a fleky jsou pryč.

cukr

Foto: Pixabay

Cukr čistí nejen oblečení

Cukr díky své struktuře drobných krystalků funguje i jako čistící prostředek na další předměty. Dokonale vyčistí například mlýnek na kávu ve chvíli, kdy je zanesený stále se opakujícím mletím kávy. Postačí prostě jen několikrát za sebou namlít cukr, jehož krystaly se budou třít o stěny a tím je zbavovat nánosů nečistot. Namletý prášek z cukru pak jen vysypte, mlýnek zůstane čistý a bude opět mlít jako dřív.

Zdroj informací: https://www.living.cz/cukr-neni-jen-tichy-zabijak-i-skvely-pomocnik-babicky-dobre-vedely/

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.