Netradiční, ale efektivní způsob, jak pomocí černého pepře dosáhnout perfektně vypraného prádla

Když dáváte prádlo do pračky, je cílem vytáhnout všechno voňavé, čisté a v co nejlepším stavu. Jenže to se mnohdy nedaří, protože mohou vznikat například skvrny od prášku. Jak se jich zbavit? Pomoci může i obyčejný černý pepř. Vyzkoušejte následující návod se surovinou, kterou jistě najdete přímo doma.

Odstranění zbytků pracího prášku z oblečení

Hlavní důvod, proč přidat černý pepř do pračky k prádlu je především ochrana oblečení před ulpěním zbytků pracího prášku. Takové fleky jsou viditelné hlavně na tmavších kusech oblečení. Právě k černému a obecně tmavému prádlu je přidání pepře nejlepší strategií. Stačit bude i malé množství, ale efekt může být opravdu znatelný. Použití je vhodné především u sypkého pracího prášku, který má větší tendence zanechávat špatně rozpuštěné fleky.

Stačí lžička černého pepře

Stačí lžičku obyčejného černého pepře vcelku přidat do praní k pracímu prášku. Jemná struktura kuliček se postará o to, aby na povrchu prádla nezůstaly žádné zbytky pracího prostředku. Navíc jde o ryze přírodní způsob, kdy používáte běžnou surovinu. Cena takového pepře je nízká a může pomoci navrátit krásu tmavým kouskům oblečení. I když se vám tato metoda zdá možná netradiční, vyplatí se alespoň vyzkoušet.

Foto: Pixabay

Černý pepř pomůže svou strukturou

Aby se na prádle neusazovaly příliš velké zbytky mýdla, pracího prášku či aviváže, využijte trik s přidáním černého pepře. Dále je důležité nepřehánět to s množstvím přípravku a snažit se následovat doporučení od výrobce. Optimální množství pracího prášku bývá vždy uvedeno na obalu. Většinou záleží na tom, kolik prádla perete a jak je případně znečištěné. Samozřejmě je nutné nezapomínat také na pravidelnou údržbu pračky, díky které bude prádlo voňavé. Jednou za čas pračku důkladně vyčistěte a nezapomeňte i na filtrační sítko, které zachytává nečistoty, jako jsou vlasy, chlupy a podobné.

Zdroj: https://www.tips-and-tricks.co/cleaning/black-pepper-washing-machine/

Náhledové foto: Pixabay