Adventní kalendář

Netradiční adventní kalendáře: Jak si je vyrobit?

Vánoce už klepou na dveře, a aby se nám ty dny do Vánoc lépe odpočítávali, můžeme si vyrobit adventní kalendář. V dnešním článku se dozvíte tři jednoduché způsoby, jak si takový originální adventní kalendář vyrobit.

Adventní kalendář z kolíčků na prádlo

První tipem je výroba adventního kalendáře z dřevěných kolíčků. Tento první způsob možná bude poněkud pracnější než ty následující, ale bude stát za to. Budeme potřebovat prkno/lištu, kolíčky, barvy a 24 dárečků.  Ze všeho nejdříve si připravíme kolíčky a nabarvěte je. Barvy volíme podle sebe, ale samozřejmě ty vánoční odstíny se budou nyní hodit nejvíce. Dále budeme potřebovat prkno, na které budete kolíčky lepit. Prkno nebo chcete- li lištu, nabarvěte barvami také.  Lištu připevníme na zvolenou zeď. Následně na prkno k přilepeným kolíčkům přiděláme zabalené dárky na provázku, které označíte číslem. Adventní kalendář je hotov.

Kalendář a krabičky od sirek

Dalším návodem na adventní kalendář je kalendář vyrobený z krabiček od sirek. Na výrobu takového kalendáře budeme potřebovat 24 krabiček od sirek, dále balící papír a obyčejné lepidlo na papír. Nejprve si nachystáme krabičky od sirek a nastříháte proužky balícího papíru přesně podle šířky krabiček. Délka proužků by měla být pak taková, aby proužek papíru obepnul celou krabičku. Na vnější obal krabičky, pak pruhy nalepíme. Následně na čtverečky nebo kolečka napíšeme čísla a opět nalepíme na krabičky. Nakonec nezbývá než naplnit krabičky dobrotami nebo dárečky a dát krabičky do velké váze či krabice, ze které si děti budou tahat krabičky s příslušným číslem.

Adventní kalendář s velkými dary

Posledním způsobem, jak si vyrobit originální adventní kalendář je na podobném principu, jako ten předchozí, akorát s tím, že do krabiček se vejdou tentokrát větší dárky a budete je mít stále na očích.Opět si připravíme balící papír, tenké papíry, lepidlo a různě velké krabice. Na tenké papíry si napíšeme čísla. Papíry s čísly později využijeme. Každou krabici naplníme dárkem a poté polepíme balícím ozdobným papírem a uděláme otvor. Ten nakonec přelepíme právě tenkým papírem s číslem. Roztržením otvoru s číslem se dítě dostane k dárku. Krabice buď můžete zase nalepit na stěnu, nebo hezky naskládat na sebe třeba do dětského pokoje.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *