Vánoční výzdoba snadno a rychle

Vánoční výzdoba

Ani se nenadějeme a budou Vánoce. S Vánoci se pojí nejen pečení cukroví, ale i vánoční výzdoba našich obydlí.  V domácnostech se začnou objevovat adventní věnce a další ozdobné prvky, které tu vánoční atmosféru mají naladit. V dnešním článku se můžete nechat inspirovat hezkými a zároveň ne moc drahými dekoracemi.

Nemusíte kupovat stále nové

Vánoce máme každý rok, každoročně se snažíme dům či byt, co nejlépe připravit na období svátků.  Základ výzdoby je vždy stejný, ale udává se že, až 68 % domácností nakupuje každý rok nové a nové ozdoby. Při výběru ozdob hraje na prvním místě spíše vzhled než cena. A jen malé procento především žen si vánoční výzdobu vytváří samy, což je škoda. Dekorace se dají vyrobit krásné a také levně nebo zkrátka jen využít to, co máme už dávno doma z minulých let.

Nechte se inspirovat Skandinávií

Můžete se nechat inspirovat třeba stále více oblíbenějším severským či skandinávským stylem, který k zimnímu a vánočnímu období skvěle hodí. Tento severský styl je sice minimalistický, ale zároveň váš byt příjemně zútulní. Navíc klade důraz na přírodní materiály. Co se týká barev, drží se spíše při zemi, takže žádné barevné výstřelky nehledejte.  Ozdoby tohoto stylu jsou v neutrálních barvách a dost často se využívá kontrast bílé s červenou, což je pro severské země typické. V tomto stylu si můžete třeba na okna nebo dveře vyrobit hvězdičky, stromečky klidně z papírů a dózy  v bíločervených odstínech se skandinávskými motivy.

Využijte staré baňky

Klasikou samozřejmě zůstávají závěsné ozdoby a koule. Baňky tak nemusíte schovávat až do Štědrého dne, kdy jimi nazdobíte stromeček.  Určitě máte baněk stejně více, než se na stromeček vejde.  Naskládejte část z nich třeba do skleněné mísy, na talíř nebo do skleněné vázy. A možná vás i překvapí, jak dobře to bude vypadat. Vánoční baňky se dají také využít jako stojánek pro jmenovku, kdy jednoduše k háčku připevníte papírek se jménem. Bude to originální, nebudete muset utratit korunu navíc ani vymýšlet další nápady na vánoční výzdobu v bytě.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.