LED žárovky

LED technologie v domácnosti: Sázka na úsporu a design

Máte doma ještě standardní svítidla vybavená vláknovými žárovkami? Pokud ano, měli byste si velmi pečlivě zkontrolovat poslední fakturu za elektřinu. Právě na ní bude nejspíše patrné, že tato technologie svícení je už dávno minulostí, a to nejenom z ekonomického hlediska. My se v následujících řádcích soustředíme na LED svítidla mnohem podrobněji. Sami se přesvědčíte o tom, že se jedná o jasnou volbu.

Zapomeňte na vysoké účty za elektřinu

Hlavní motivem pro pořízení LEDek je bezesporu ekonomie svícení. Spotřeba elektřiny je u nich 10× nižší, než je tomu u žárovek s wolframovými vlákny. Situace je dána především samotnou technologií. Vždyť elektřina u LED svítidel jde především na svícení. U vláknových žárovek putuje 95 % elektrické energie na vznik tepla! Když necháte LED panely nebo jakákoli jiná svítidla tohoto charakteru zapnutá i přes den, nic moc se nestane. Na chození po interiéru a neustálé vypínání světel zapomeňte!

LED trubice

Zdroj obrázku: ledakce.cz

Vydrží takřka navěky

V souvislosti s ekonomií svícení je třeba jmenovat i výdrž LEDek. Ty dokážou svítit až 50 000 hodin, což je několikanásobně více, než je tomu u standardního světelného zdroje. Máte strach z toho, že LED žárovka praskne? Nemusíte! Nic takového totiž nehrozí ani v případě, že bude umístěna ve svítidlu, jež neustále bliká. Typickým příkladem budiž bodovky anebo exteriérové reflektory spouštěné fotobuňkou.

LED panel

Zdroj obrázku: ledakce.cz

Elegantní svícení se vším všudy

Ať už zvolíte LED trubice, žárovky, panely anebo pásky, získáte originální osvětlení. Výbornou volbou jsou zejména panely integrované ve stropě. Na chodbách i v kuchyních působí skvěle kombinace bodových světel. Stejně tak se vyplatí i podsvícení kuchyňské linky nebo schodiště. A barva světla? Klasikou ve venkovním prostředí je studená bílá. Do domácnosti ovšem volte spíše teplou bílou nebo žlutou.

Zdroj náhledového obrázku: ledakce.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *