Adventní věnec

Adventní věnec: Snadno a rychle

S adventem se pojí také výroba adventního věnce nebo alespoň adventního svícnu.  A jak si takový adventní věnec či svícen jednoduše vyrobit se dozvíte v dnešním článku.

Klasický adventní věnec

Ze všeho nejdříve si rozmyslete, jaký typ svícnu si chcete vyrobit. Nejrozšířenější je samozřejmě ten adventní se čtyřmi svíčkami, znázorňující čtyři adventní neděle. Základem takového věnce je polystyrénový nebo slaměný kruh. Ten zakoupíte v květinářství. Dále budete potřebovat drátek, nůž, nůžky a štípačky. Samozřejmě větévky nějakého jehličnanu. Nejlepší je jedle, která nepíchá a zároveň dlouho vydrží.  Mezi další potřebný materiál budou patřit čtyři svíčky na adventní věnec a k nim čtyři zápichy na svíčky, ozdoby v podobě sušeného ovoce, mašle, koření atd.  Pro lepení všech ozdob pak tavnou pistoli.

Jak na to?

Větévky ostříhejte na zhruba desticentimetrové kousky. Bude se vám s nimi takto lépe pracovat. Následně je postu stejný jako u kteréhokoliv věnce. Na slaměný kruh jako základ věnce postupně vrstvěte po obvodě kruhu větévky a upevněte je drátkem.  Větévky vrstvěte co nejhustěji, ať věnec působí bohatě. Poté do připraveného věnce vpíchejte zápichy na svíčky a do nich teprve dejte svíčky.  Svíčky umístěte, jak chcete. Záleží na vás, zda budou rozmístěny nesouměrně nebo pravidelně. Nakonec svícen dozdobte, opět dle vaší libosti sušeným ovoce, kořením, mašlemi nebo něčím jiným.  Ovšem přírodní věci působí vždy hezky a přirozeně. Na lepení využijte tavnou pistol.

Svícen s jednou svíčkou

Jestliže nechcete vyrábět klasický adventní věnec, můžete zvolit svícen s jednou svíčkou. Potřebovat budete akorát misku, aranžovací hmotu, svíčku, větévky jehličnanu a materiál na dozdobení. Co se týká pomůcky, opět využijete nůž, nůžky a tavnou pistol. Postup je opět jednoduchý. Nejprve aranžovací hmotu seříznete podle misky a vložíte ji do ní.  Hmotu je dobré volit takovou, která se dá namočit, prodloužíte tím i dobu svícnu.  Doprostřed hmoty zapíchněte svíčku a okolo vpichujte větévky, dokud nebude hmota vidět. Čím hustší tím lepší. Kromě větévek můžete přidat také sušené květy nebo třeba listy břečťanu. Na závěr nezapomeňte dozdobit okrasnými věcmi, které se vám líbí.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *