PR_Kominy-nerez151001

Nerez – moderní i praktická

Bez nízkoenergetických domů si už stavebnictví ani neumíme dnes představit, vysokoenergetický dům by asi ani nikdo nechtěl, takže se staví moderní bungalovy vytápěné tepelným čerpadlem nebo tuhými palivy. Pokud někdo volí variantu spalování paliva, je třeba myslet také na komín. Při spalování vznikají vedlejší produkty, které zůstanou-li v otopné soustavě, výrazně snižují výkon i účinnost dalšího spalování. Z tuhých paliv vznikají poměrně agresivní kyselé spaliny, proto není tak docela jedno, jakým komínem je budete odvádět pryč. Zvolíte-li zděný a vystavíte ho dlouhodobému působení kyselých kondenzátů z tuhých paliv, nevydrží vám příliš dlouho, chce to odolnější materiál a tím je nerezová ocel.

Nerezové komíny se pochlubí velmi dobrými tepelnými vlastnostmi, jsou maximálně odolné proti extrémním teplotám, neublíží jim vlhkost ani chemické látky. Díky tomu se nerezové komíny vyznačují velmi dlouhou životností, vydrží vám tak spolehlivě sloužit dlouhé desítky let. Nerezový design je dnes v módě, nerez se používá v interiéru stále častěji, především v kuchyních, ale rozšiřuje se trpělivě i do exteriéru, nerezový komín tak bude nejen funkční, ale i estetickou chloubou vašeho domu.

U novostaveb je jasné, kdy se buduje komín, ovšem u stávajících domů je to něco jiného. U těch máte dvě možnosti, jak nerezový komín zabudovat. Díky nízké hmotnosti jej můžete umístit pohodlně zvenku na fasádu, protože nepotřebuje vlastní základ. Druhou možností je použít nerezový komín jako komínovou vložku do stávajícího komínu. Tím váš komín ochráníte od působení agresivních spalin a zabráníte jeho destrukci, zároveň nemusíte nic nového budovat, jen komín vyvložkujete. Kvalitní nerezový komín vám nabídne internetový obchod Komíny-nerez.cz, kde naleznete různé druhy i provedení.

Zdroj náhledového obrázku: kominy-nerez.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *