01_chodba

Nepodceňujte význam předsíně

Mluví-li s o bytovém designu a obecně zařizování bytu, většina lidí při tom myslí na obývací či dětský pokoj, ložnici, exkluzivní kuchyňskou linku anebo designovou koupelnu. Předsíň je v podobných úvahách poněkud opomíjenou místností, přestože je to právě ona, která zprostředkuje návštěvě první dojem z vašeho bytu. Na co se tedy při zařizování předsíně soustředit a co neopominout?

Proč předsíň?

Zdánlivě zbytečná otázka začne dávat smysl ve chvíli, kdy si uvědomíme, že v mnoha zemích, především těch na jih od nás, předsíň vlastně není v bytech vůbec běžná. Důvodem je fakt, že u nás dochází ke střídání ročních období a především na podzim a v zimě je potřeba svléknout teplé svršky a někde je odložit. Kromě toho je u nás zvykem se přezouvat a i boty je nutné mít kde uskladnit. A právě proto máme předsíň.

02_chodba

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Podlaha a další funkční prvky

Z výše uvedeného plyne, že do předsíně jsou tou nejvhodnější podlahou kachle, neboť se snadno čistí a nevadí, že se na nich sem tam objeví opadané bláto nebo se na ně rozteče sníh. Aby mohla předsíň plnit svůj hlavní úkol, je nutné jí vybavit dostatečným počtem funkčních prvků, tj. botníkem, věšáky, šatní skříni apod. Od věci také není ani věšák na klíče, které díky němu máme po příchodu hned kam pověsit.

Především dámy potom ocení i zrcadlo, s jehož pomocí mohou na svém zevnějšku provést před ještě těsně odchodem poslední úpravy. Starší lidé uvítají i malou židli, díky které pro ně bude obouvání a zouvání snazší. V bytech a obecně malých předsíních může funkci židle zaujmout výklopné sedátko.

Designové řešení

Volba nábytku a dekorací záleží na každém majiteli bytu či domu, obecně lze ale doporučit vestavný nábytek, do kterého se ošacení schová a předsíň působí uhlazeným dojmem. U menších předsíní a zvláště těch, které nemají okno, se vyplatí volit bílý nátěr, jež místnost opticky zvětší.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *