01_satna

Jak získat doma maximum úložného prostoru

Úložného prostoru není doma nikdy dost. Nezáleží přitom na tom, jak velký byt nebo dům máte. Časem prověřená poučka praví, že vůbec nezáleží na tom, kolik místa máte k dispozici, dříve nebo později (vlastně spíše dříve) jej zaplníte. Z toho sice plyne, že boj o místo je předem prohraný, ne však to, že bychom se snad neměli snažit bojovat vůbec. Jakými zbraněmi tedy o místo bojovat?

Šatna

Velká šatna o rozloze samostatné místnosti tak, jak jí známe z mnoha filmů, si pomalu nachází místo i v nově stavěných domech u nás. Pokud se tedy chystáte na stavbu domu, zkuste si promyslet, zda do plánů nezahrnout i prostor pro šatnu. Samostatná šatna tohoto typu je totiž pro skladování věcí velmi efektivní.

Dostatečně velká šatna nahradí hned několik skříní, čímž vznikne jinde v domě či bytě místo, které lze využít jinak. V takovéto šatně se lze také přímo převlékat, což je velice pohodlné.

Skříně, skříňky, police

Ne každý byt je tak velký, aby se do něj vešla šatna coby samostatná místnost. Jako její náhrada jsou nejlepší volbou vestavěné skříně. Je však třeba využívat opravdu každého volného centimetru. To znamená stavět skříně až do stropu, bez zbytečných mezer. Minimální hloubka skříně pro věšení ošacení „za sebou“ je 45 centimetrů, pro věšení „vedle sebe“ je to 60 centimetrů.

Vnitřní členění skříní je věcí individuálních požadavků. Budete potřebovat spíše ramínka, anebo rovnat věci do šuplíků? Velmi užitečné jsou také nejrůznější výsuvné a výklopné systémy, které umožní využívat prostor ještě efektivněji. Je výhodné opatřit vestavěné skříně posuvnými dvěřmi, neboť mohou být díky tomu umístěny i v malých předsíních či ložnicích, kde by nešlo otevírat klasické dveře.

Kromě šaten a velkých vestavěných skříní je samozřejmě k dispozici i nespočet policových nebo krabicových úložných systémů. Ty skvěle zapadnou nejen do dětských pokojů. Nebojte se také využívat místa např. nade dveřmi, police tam umístěné mohou vytvořit překvapivě velký dodatečný prostor.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

 

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *